Tolik let …

To letí. Už to bude pět let, co nám odešla Kellynka. Dnes by měla narozeniny a vím jak by to přesně probíhalo.
Nachystala bych jí talířek dobrot (jako dort), zabalila dárečky, protože hrozně ráda trhala papír a pak bych sledovala, jak blbne.
Dnes na ni ale můžu už jen s úsměvem na tváři vzpomínat. Byla skvělá…pusu do nebe zlatíčko moje chlupaté.

♥ ♥ ♥

20 komentářů u „Tolik let …

 1. Jitka

  Dojala jsi mě k slzám. Taky s láskou vzpomínám na naši Yorgu. Ovšem Sára nám ji plně vynahradila. Dokonce asi ví, že tady má úkol nás těšit a tak krom lumpáren, které jsou ji odpouštěny je oddaným a láskyplným mazlíčkem. S tou jednou bude ještě težší loučení. Yorga, když neměla náladu, nenechala se ani pohladit, zato Sára si vyloženě mazlení vynucuje. ;-)

 2. renuška

  Zvířátka obecně, jsou-li domácími mazlíčky, jsou zároveň i největšími lidskými kamarády a přirostou k srdci. A odtud je nikdo neodežene, i když si běhají třeba tam nahoře. Je dobře na ně nezapomínat … ♥

 3. Helena Lišková

  [1]: Jen ty nejhezčí vzpomínky.. :-)

  [2]: Jituško, takto nepřemýšlej a užívejte si Sáry dokud to jde….pamatuju si na Yorgu moc dobře :-)

  [3]: Reny, zažila jsem s Kellynkou hodně, měla jsem jí do 13 let. Na ni nikdy nezapomenu. :-)

  [4]: No jo, Květuško. Kdo by neznal. Teď nám to vynahrazuje Bublinka. Je to pěknej lumpík. :-)

  [5]: Děkuji :-)

 4. Jarmila Zvolská

  Helenko,vím o čem píšeš,před deseti lety nám odešla Pepinka /první/,někdo jí nechtěl a hodil jí k nám na zahradu,malinké,bezbrané štěňátko,zubožené,plné klíšťat.Nechali jsme si jí,dali jsme jí dohromady a byla s námi patnáct let.Teď máme Pepinku 2,tu a její dva bratříčky pro změnu nestihli umlátit,ano,tak to bylo,je u nás 10 let a nedovedu si už představit,že by tu nebyl slyšet ťapot psích tlapek a když se člověk podívá pozorně do psích očí,tak tam někde vzadu uvidí tu bezelstnou dušičku,dušičku tvora,který ti už svým pohledem říká….miluju vás,jsem tu pro vás a chci vám obohatit život a prosím,nezlobte se na mě,když něco provedu.
  Moc hezky jsi to napsala a rozumím ti.
  Hezké dny přeji.     Jarmila Z.

 5. Jája

  ty naši mazlíčkové žijí jen krátký čas z našeho života, ale v srdci nám zůstávají napořád i nám umřeli již dva pejskové a vzpomínáme na ně  stále… :-)

 6. Magda

  Helenka,určite Ti Kellynka chýba, ale verím,že Bublinka Ti ju nahrádza. I nám chýba náš miláčik,sučka bernského,ktorú sme mali 12 rokov a vlani odišla do psieho neba a často na nu myslíme. Maj sa krásne.

 7. Máří Kosáček

  Jak moc ti rozumí, byl to 1. května rok co nás opustila naše holčička Barunka, byli jí teprve tři roky. Snad jen…
  Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází za tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce, kde mohou běhat a společně si hrát. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí. Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý, tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů. Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost: všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila. Hrají si a běhají spolu, ale přijde den kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji. Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce. A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete.

  – Autor neznámý, Duhový most

 8. Šavrda

  Ahoj Helí! :-)
  všechno strašně moc letí! :-)
  Kellynka byla nádherná! Moje kamarádka měla také Kelinku a byla té tvé hodně podobná. :-) Měla jí spoustu let. :-)
  A moje babičkaměla krátkosrstého jezevčíka Bobinku a ta tu s námi byla dvacetdva let!! Také nám strašně moc chybí, ale vzpomínáme naní s úsměvem a tak je to správné! :-) I když odchod strašně moc bolí, měli bychom naně vzpomínat s úsměvem. :-)
  Helí měj se moc hezky. :-)

 9. Helena Lišková

  [7]: Děkuji, opravdu byla nádherná :-)

  [8]: Jarmilko, i ty jsi svůj příběh moc pěkně napsala. Pepinka 1 i 2 měla velké štěstí, že se dostala k tak milující rodině. :-)

  [9]: Jáji, zvlášť pokud to byla taková osobnost, jako naše Kelly. Včera jsem vzpomínala na vše, co jsme spolu zažily… :-)

  [10]: Magdi, je pravda, že Bublinka je jak pytel blech, takže se vážně nenudíme. Ale máme doma fotku Kellynky ve velkém rámečku na zdi a tak je pořád s náma. :-)

  [11]: Ach jo, teprve tři roky….Máři, je mně to moc líto. :-( Je to teď velmi čerstvé…však víš, na vše pomůže jen čas. Nic jiného. Děkuji za krásný úryvek.

  [12]: To je mně moc líto. :-( Je to pro tebe teď moc čerstvé, ale na vše pomůže jen čas….mně Kelly chybí pořád strašně moc a velmi často na ni myslím, ale za těch téměř pět let jsem si už zvykla a teď na ni vzpomínám s úsměvem..

  [13]: Děkuji Šári, dnes už vzpomínám s úsměvem. :-)

  [14]: Janko, ty mně nikdo nevezme. :-)

  [15]: Ludi, určitě mě stále vidí.. Věřím tomu. :-)

 10. dáša

  Heli, já dobře vím, jak Ti bylo těžko.
  Psychologové říkají, že člověk truchlí dva a čtvrt roku. Mají pravdu, už jsem ten smutek zažila vícekrát a aniž bych věděla o zkušenostech psychologů, trvalo to přesně tu dobu. A pak se mně zdál sen…..vzkaz od pejska z Ráje.
  Je dobře, že lze na něj vzpomínat už s úsměvem :-)
  Měj se moc hezky :-)

 11. Helena Lišková

  [17]: Dáši, každý, kdo má rád zvířata, jejich odchod snáší špatně. Kelly byla pro mě něco vyjímečného a ta bolest byla opravdu hodně dlouhá. Jsem ráda, že jsem s ní prožila 13 let, jsem ráda za tolik zážitků a vzpomínek, co na ni mám.
  Měj se taky pěkně. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *