Ela 4 roky 10 měsíců, Oliver 2 roky 3 měsíce

Mám dojem, že články o dětech nepíšu po měsících, ale po týdnech. 😀 Tak rychle mně ten čas běží.Tento měsíc byl hodně jiný než ty ostatní. Elinka šla na začátku března ještě párkrát do školky a pak šmitec, školka zavřela, celá republika vstoupila do karantény ..
Oliver je rád, že má ségru doma, ta měla nejdřív radost, že nemusí vstávat do školky, ale posledních pár dnů na ní sleduji, že jí chybí děti…hraje si a já slyším výrazy jako „karanténa“ apod..samozřejmě jsme se Elince snažili nějak jemně vysvětlit co se to kolem nás děje, ale úplně vším jí hlavičku zatěžovat nechceme.
Našila jsem jim roušky, Oliverek pár dnů odmítal cokoliv na čumák dát, ale teď ji oba nosí naprosto přirozeně, bez řečí a protestů.
Doma si to s nima užívám. Nejdřív byl dost shon, jen jsem šila roušky, dělala do práce a vařila, ale poslední dobou jsem trochu zbrzdila a začali jsme doma i víc tvořit, ráno cvičit, víc číst, chodíme hodně do lesa.. a hlavně je super sledovat ty dva (když se zrovna nedohadují) jak tu společně blbnou, mazlí se a Oliver chodí za Elinkou a říká jí „Eji, dej pusu“. 🙂
Nedávno Ela absolvovala první angličtinu po internetu, paní učitelka poslala už další dvě lekce, tak máme o zábavu postaráno. Opravdu ji to bavilo a Oliver celou dobu seděl vedle ní a koukal.

5 komentářů u „Ela 4 roky 10 měsíců, Oliver 2 roky 3 měsíce

 1. Růža

  Helenko, líbí se mi, jak sleduješ vývoj dětí, jak rostou, co se za měsíc naučily. Jednou si i ony rády připomenou jaké to bylo, když byli malí. :-) Naše vnoučátka jsou teď také spolu doma. Venda je už školák, prvňáček a už začal hudrat na úkoly. Nedá se nic dělat, učit se musí. ;-) Naštěstí mají u domu zahradu a teď, kdy jsou krásné a teplé dny, na ní tráví odpoledne a blbnou. I když se prý také někdy nudí. Určitě i jim chybí kamarádi ze školky a ze školy.
  Přeji Vám všem pohodové a zdravé velikonoční svátky. :-)  :-)  :-)

 2. Denisa Š.

  Máš krásné děti, a Eli je Eliška nebo Elizabet? :D
  Je fajn že jsou blízko k sobě, můj synovec je o dost mladší než neteř a řezali se jak koně :-D

 3. Ema

  Nedokážu pochopit rodiče, kteří nedovedou svoje děti zabavit, chytají se za hlavu, jak jsou děti zlobivé, nevědí si s nima rady. Doufám, že si uvědomí, jak to mají učitelé těžké, když mají na starost takových děti dvacet třicet. :-?
  Helenko, u tebe je vidět, jak se všichni užíváte, jak tuhle nelehkou situaci skvěle zvládáte.:-)
  Přeji pohodové a zdravé velikonoční svátky plné sluníčka, radosti a lásky.:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *