Háčkované ozdoby

Před časem jsem si jako velký nadšenec do háčkování koupila časopis Diana – háčkování, filetové vzory, k tomu háček velikosti 1,5 a bílou přízi Kordonet.
A jak je u mě zvykem, vše jsem nechala „uležet“ a teprve dnes ráno jsem si řekla, že tedy něco zkusím.
V časopise jsem nalistovala na dečku, kde je označení „pro začátečníky“. Háčkovala jsem, háčkovala, až jsem narazila na výraz „svazkové oko“ a byla jsem nahraná. Vysvětlivka u tohoto výrazu pro mě byla ještě víc složitější než celý název :-))), tak jsem zabrousila na stránky www.rucniprace.cz , kde často čerpám inspiraci a učím se. Ani tam jsem ovšem nenašla vysvětlení, jak takové oko mám udělat. Rozháčkovaného dílka mně bylo líto, takže žádné párání, ale improvizace 🙂
Z původně zamýšlené dečky vznikla malá ozdůbka, kterou si dáme asi na Vánoce na zrcadlo. Aby jí tam nebylo smutno, uháčkovala jsem ještě jednu – trošku větší.
Uznávám, že to nejsou zrovna vánoční vzory, ale mně se líbí a to je hlavní. Je to můj první výrobek a mám z něj radost.
PS: pokud někdo ví, jak se dělá svazkové oko, tak prosím o radu 🙂

11 komentářů u „Háčkované ozdoby

 1. Vlasta

  Uháčkovala jsem toho už hodně, ale svazkové oko taky neznám, každopádně tvoje ozdobičky jsou krásné a jde to určitě i bez něj ;-)

 2. Helena

  Milá jmenovkyně! Tvůj blog jsem našla přes komentáře u Blanky a moc se mi tady líbí, budu se ráda vracet!
  Při tomnhle příspěvku jsem si neodpustila zavzpomínat si na svoje háčkovací začátky – učila mě maminka a babička, bylo mi asi 12, a vypadalo to, že se asi háčkem spíš propíchnu, než bych něco vytvořila…
  Je to už spousta let a už mi to i jde :O) (Ale svázané oko, to jsem snad nikdy neslyšela, jestli to není pevné oko)
  Přeju krásnou neděli, zdravím Helena
  PS: dovolila jsem si hned tykat, snad to nevadí?

 3. Lucie

  ty jsi prostě bezvadná! já si teď dodělávám tašku a potom mám taky v plánu vrhnout se na filetové háčkování 🙂 snad mi to půjde aspoň z poloviny tak jak tobě!

 4. Helena Lišková

  [1]:

  [2]: děkuji vám oboum za pochvalu..že by si časopis vymyslel svůj vlastní název ?:-)

  [3]: Milá jmenovkyně, tykání rozhodně nevadí. Taky občas zabrousím na blogy, které vychvalují Blančin blog :-P ..v tomto případě jsi byla rychlejší.
  Jdu mrknout k tobě na blog.Jen jsem tak nakoukla a moc se mně zamlouvá.
  ..a díky moc :-)

  [4]: Luci, jsem na tu tašku moc moc zvědavá. :-)

 5. Květa

  Heli, ozdůbka je moc pěkná. K tobě jsem se vydala proto, že jsem nedávno objevila na tvém blogu pěknou čepici s kytičkou. Tak ji zkusím, snad to zvládnu a dám ti vědět…. :-)

 6. Helena Lišková

  [6]: jéé, děkuji :-) Moc jsem se snažila.

  [7]: Takové komentáře čtu nejraději. Moc mně těší, když můj výrobek někoho inspiruje :-) děkuji

  [8]: [8]: děkuji Blani. Pracuji na vločkách :-) Jedna hodná dušička mně poslala předlohy, tak se do toho právě pouštím:-) :-)

 7. Jana

  Myslím, že svazkové oko je to, kterým se spojuje několik sloupků, nedoháčkovaných o poslední protažení, a pak se spojí několik sloupků jedním posledním protažením naráz do jednoho oka. Ještě se zkus zeptat u Jitky na YORGA BLOG.
  Zdraví Jana.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *