Ledovka, perníčky, trocha háčkování a vánoční stromek

Pomalu jsem rozmrzla a tak se podělím, co je u nás nového.
Ledovka nás pořádně potrápila a to vím, že spousta lidí na tom byla mnohem hůř. V pondělí během dne několikrát vypadla elektrika, vždy ale jen na chvilku. No a večer kolem půl osmé vypadla znovu a tentokrát na hodně dlouho. U nás ji zapli až druhý den snad kolem čtvrté odpoledne.
Já se zavrtala pod duchnu, Bublinka má naštěstí nový zimní kožíšek :-), který se stále tvoří, takže každý den vysávám hromádky chlupů. Nedovedu si představit ty, kterým elektřina nefungovala i tři dny.
Dalších výpadků jsem se ještě trochu bála, tak jsem místo pečení zdobila perníčky. A letos jsem moc spokojená s výsledkem. Koupila jsem si novou zdobičku a malovalo se mně jedna radost. 🙂

Některé formičky mám nové. Třeba kapra, medvídka nebo panáčka. 🙂
Také jsem se vrátila znovu k háčkování hvězdy, kterou už loni na svém blogu ukázala Blanka. Loni jsem háčkovala malé prostírky pod svíčku. Teď jsem si vzala Sněhurku a mám v plánu uháčkovat velkou bílou hvězdu na stůl. 🙂
Začínám mít vánoční náladu. Doma si pouštíme koledy, dokonce máme už i nějaký vánoční dárek a koupeno je i to nejdůležitější. Vánoční stromek.
Od včerejška jsou v Ikea opět v prodeji jedličky. Zajeli jsme pro ni hned a máme krásný stromeček. Však za nedlouho uvidíte u mě na blogu. 🙂
Přeji Vám krásný adventní večer.

19 komentářů u „Ledovka, perníčky, trocha háčkování a vánoční stromek

 1. shariony

  Tédy, ty perníčky jsou parádní!!! Já používám na jejich malování pytlíček, kupovaný s takovým "náhubkem", ale tobě to jde líp, tak se asi budu opičit a koupím si taky ten "přístroj". Zdobení se ti fakt moc a moc povedlo!!

 2. Niké Storch

  Venku to u nás vypadalo naprosto stejně :D Jinak…vy už pečete?? :D My se chystáme dělat zítra těsta na perníčky a linecké a o víkendu teda začít už taky 🙂 Ale máte je krásné! :))

 3. Jana

  Helenko, tak bez elektřiny jsme byli naštěstí jen půl dne a i to stačilo :-(
  Perníčky máš nádherně nazdobené. Já se včera chystala na těsto, ale hlava mapa :-D zapomněla jsem koupit perníkové koření. Takže až dnes.
  Dečka bude parádní ;-) Dělala jsem ji loni pod svítícího andílka.
  Měj se krásně a přeji pěkný adventní čas :-)

 4. Helena Lišková

  [1]: Katko, na zdobení moc dobrá nejsem, ale s novou zdobičkou mně to šlo tak nějak lépe. Jsme s perníčky moc spokojená. :-)

  [2]: Děkuji za pochvalu. Vyzkoušela jsem kdeco, ale s touto zdobičkou mně to jde nejlépe. :-)

  [3]: Jituško, já ji ve své představě už taky vidím. Háčkování ale moc nepřibývá, tak musím trošku pohnout. :-)

  [4]: Ano, pečeme. Potřebuji mít vše nachystané do 13.prosince, kdy budeme s mojí sestrou slavit "první" vánoce. :-) Díky za pochvalu. :-)

  [5]: Ajko, děkuji za pochvalu. :-)

  [6]: Jani, i mně ten výpadek stačil. Doufám, že podobné překvapení pro nás příroda už nechystá. :-) Užívej si předvánoční čas. :-)

  [7]: Helenko, děkuji. Návod mám od Blanky. Má ho na svém blogu krásně rozepsaný.http://tocomebavi.blog.cz/1411/psany-navod-na-hvezdu-z-minuleho-clanku

 5. Šárka

  Ahoj Helí! :-)
  Teda jo! perníčky máš překrásně nazdobené! :-)
  Bublinka je mazílek krásný! Můj Dobby také pořád ještě vylepšuje svůj kožíšek! :-D
  Takže budeš dělat tentokrát kvězdu velikou? :-) No už máš slušný kus uháčkovaný. :-)
  Vy už máte stromek! No páni! :-)
  U nás vánoční koledy také zní! :-D

  Helí měj se krásně a ať vás ledovka už nepotrápí. ;-)

 6. Katka

  Helenka, tie medovnicky su krasne…u nas ich zdobi nasa Janka…mne to akosi nejde :-)
  Uz sa tesim na hotovu hviezdu na stol, bude nadherna :-)

 7. Magda

  Helenka,perníčky máš veľmi pekne vyzdobené. Ja sa len chystám piecť. Vlani som robila stromček z hviezdičiek a zdobila,je to tiež pekné. Prajem krásny víkend.

 8. Helena Lišková

  [9]: Ahoj Šári, hvězdu bych chtěla mít velkou na stůl, ale hrozně pomalu to ze Sněhurky přibývá. :-) Šári, jako loni, budeme mít vánoce kvůli sestře a její rodině dřív, takže stromek musíme mít příští pátek už i nazdobený :-) Měj se krásně.

  [10]: Ahoj Katko, zdobení perníčků bylo pro mě vždy za trest, ale tentokrát se to s novou zdobičkou dařilo jedna radost. Měj se krásně. :-)

  [11]: Ahoj Magdi, i já jsem loni dělala perníkový stromeček. Uvidím, jestli stihnu i letos. :-) Měj se krásně.

  [12]: Děkuji moc, Zdeni. :-)

  [13]: Milá Emo, děkuji za návštěvu mého blogu. :-) I za pochvalu a přeji krásný adventn. :-)

 9. Blanka

  Heli,perníčky máš krásné.Opravdu se ti moc povedlo zdobení.Po zdobičce se podívám,protože každoročně se mořím s výrobou zdobících pytlíků :-)
  Živý stromeček bych taky brala,ale nevím,jestli se do Ikea ještě dostanu.Pokud ano,už stejně budou přebrané :-)
  NO a hvězda bude parádní.Taky jsem si jednu maxi na stůl uháčkovala,ale já jsem použila silnější přízi.
  Heli,měj se a užívej si prima adventní dny!

 10. Helena

  Heli, tyhle výpadky jsou hodně nepříjemné… Perníčky máš moc krásné a ta hvězda, to bude něco…
  Posílám pozdravy, Helena

 11. Drahuš

  Helenko, přeju ti pěknou adventní neděli. Perníčky se ti povedli a zdobičku si pořídím, děkuji za dobrý tip. Těším se na váš vánoční stromeček. Já se nemůžu rozhodnout mezi živým a umělým :-(.Každý má svoje pro a proti.
  Měj se krásně :-)

 12. Helena Lišková

  [15]: Ahoj Blani, skoro to až vypadá, že tu na zdobičku dělám reklamu. :-D Ale vážně jsem s ní velmi spokojená. Děkuji za pochvalu perníčků. To je první rok, kdy si sama říkám, že je mám pěkně nazdobené. :-) Blani, v Ikea je lepší je kupovat dříve. I když je postupně navážejí, těsně před svátky budou mít jen maličké.
  Tu maxi hvězdu háčkuji podle tvé maxi, akorát jsem použila slabší přízi a teď s tím bojuji, že to jde tak pomalu. Díky za návštěvu a měj krásný advent. :-)

  [16]: Helenko, ta hvězda bude SNAD něco. Háčkování jde pomalu a tak doufám, že ji vůbec stihnu. :-)

  [17]: Maruško, to jsi moc hodná a i já tobě přeji krásný a pohodový advent. :-)

  [18]: Drahuško, děkuji i tobě. Se stromečkem máš pravdu. Ale ten živý tak krásně provoní byt. Měj se krásně a dobře vyber. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *