Náš druhý adventní víkend

Článek jsem slibovala na včerejšek, ale měla jsem tak nabitý program, že se k němu dostávám až teď. Dopoledne mně čekalo běhání po úřadech, pak jsem si u našich vyzvedla ořechy, které mně hodnej taťka naťukal a doma jsem jich pár vyloupala, abych mohla zadělat těsto. Večer jsem dost dlouho pekla. Ale nebyla jsem na práci sama. Můj Martin vyloupal celou tašku ořechů, já kolem něj běhala s plechy cukroví a vždycky mu nějaký kousek šupla do pusy. 🙂

A jak jsme prožili druhý adventní víkend? Tentokrát jsme zůstali doma. Navštívili nás Martinovi rodiče, kteří hlavně ale dojeli dodatečně oslavit taťkovu sedmdesátku. 🙂
Dovezli nám i Elince Mikuláša. Podle plných tašek jsme byli asi hodní, ani jeden z nás mezi dobrůtkami nenašel uhlí nebo bramboru. Ela dostala místo dobrot, které ještě nemůže, osušku „skvělá vnučka“. U našich pak utěráčky a punčochy. 🙂 Ani u ní by ale čert nepochodil. Je to naše hodná holčička.
V sobotu jsme zajeli na vánoční trhy do Brna. Foťák zůstal doma, ale stejně to byla jen taková rychlovka. I tak jsem si ale něco přivezla, dřevěného houpacího koně. Ne z trhů, ale z květinářství kousek od náměstí. Viděla jsem ho za výlohou a byla to láska na první pohled. 😀
Adventní neděli jsem strávila dost netradičně, úklidem. Umyla jsem zbývající okna, nalepila na ně ozdoby a pak Martin donesl stromeček. Asi si říkáte, že je to moc brzy. Asi je, ale chceme si vánoční atmosféru užít co nejvíc a tak prostě budeme mít stromeček už teď. Zatím nazdobený není, na to se vrhnu asi zítra, ale krásně voní. Vlastně každý rok zdobíme dřív, většinou totiž přiletí sestra s rodinou. Letos je to ale jen pro naše potěšení, protože návštěva z Anglie bude až po svátcích. 🙂
Vždy stromeček kupujeme v IKEA, kam jsem letos navnadila i Blanku. 😀 Všechny jedličky prodávají za 499,-Kč a po svátcích, když předložíte účtenku, vrátí vám na kartě IKEA 250,- Kč. Naskladňují několikrát do týdne a tak je výběr velký.
A novinkou je u nás i nový stojan. 🙂
Večer jsme si užili v pohodičce u televize. Elinka spala, já psala dopis Ježíškovi, Ježíšek (tedy Martin) kulil oči nad tím dlouhým seznamem přání a na adventním svícnu nám hořela druhá svíčka.
Vám všem přeji pohodové předvánoční dny.

16 komentářů u „Náš druhý adventní víkend

 1. renuška

  Heli, u vás doma je vždycky tak útulno a pohodlno ♥ Strom máte úžasný, radost pohledět. A o cukroví mi ani nemluv – zlobí mě trouba, včera jsem dala péct linecké na sedmdesát a za dvě minuty byl plech černý. Takže čekám na opraváře, snad mi pomůže.

 2. Růža

  Helenko, užili jste si krásný víkend. Stromeček je parádní a ozdobený bude ještě hezčí. Cukroví máš moc pěkné, hned bych si kousek dala. (Nevadí tykání?) Já asi upeču jen rohlíčky a linecké, jsme už s mužem sami a on sladkému moc nedá. Přeji krásné adventní dny. Růža :-)

 3. Jarmila*

  Helenko, máš doma parádně nazdobeno a napečeno. :-)
  Elinka je zlatíčko, tak musela od Mikuláše dostat něco hezkého. Posílám jí pusinku. :-)
  Koník se mi také moc líbí, proto chápu tvůj nákup. ;-) Asi bych ho také koupila.
  S tím stromkem je to v IKEA fajn. Jenže nám by se sem nevešel a navíc máme IKEu až asi v Pardubicích, což je daleko. To bychom tu slevu projeli. :-D
  Zatím si svítím betlémem, takový malinký stromek vytáhnu až těsně před Vánocemi.
  S Elinko to bude u stromečku krásná nadílka. Už vidím ta její rozzářená kukadla. :-)

 4. Šárka

  Ahoj Helí!
  Úplně žasnu nad tvými dvoubarevnými sádlovými koláčky! Ale máš krásné cukroví! :-)
  Stromeček máte překrásný! :-)
  Teda! To jste museli být hodní, když jste toho tolik dostali! :-)
  A moc se mi líbí nazdobená okna! :-)
  Helí měj se moc hezky a ahooooooooooooooj! :-)

 5. Blanka

  Heli,váš stromeček je moc krásný a zdá se mi i hodně velikánský…i když jej máš na stolečku :-) Ten náš je prozatím ve sklepě.Čekají nás doma ještě do Vánoc nějaké změny,tak by tu zatím asi i překážel…ale už se na něj moc těším.
  A jsem zvědavá,jak ty nazdobíš ten svůj :-)
  Heli,moc zdravím!

 6. helena-b

  Moc pěkný pohodový článeček. :-)  Jsi moc šikovná, Heli. Cukroví máš přímo ukázkové a koník, toho bych také brala. Už jsem si jednoho koupila, ale hned zase darovala.
  Ať vám ta pohoda doma vydrží až do Vánoc. ;-)

 7. Magda

  Helenka,obdivujem s akou rýchlosťou všetko stíhaš a pritom z fotiek u Vás ide taká pohoda.Stromček je krásny a páči sa mi aj výzdoba na oknách. :-)Krásne adventné dni.

 8. Antea

  Ten stromeček je nádherný, přiznám se, že takhle krásný jsem ještě nikdy neviděla. My jsme se letos rozhodli pro stromeček v květináči, aby kvůli nám "neumřel" :-)

 9. Vlasta

  Helenko, u vás už jsou úplné Vánoce! Já zatím šiju jednoho andělíčka za druhým a v krabici s cukrovím se krčí pár vanilkových rohlíčků a pracen, no uvidíme snad to o víkendu doženu ;-)

 10. Helena Lišková

  [1]: Renuško, to je komplikace před svátky. Tak snad bude brzy opravená. Měj se krásně předvánočně. :-)

  [2]: Růženko, tykání nevadí. :-) S cukrovím to taky nebudu přehánět. Ještě dva druhy a stačí. :-)

  [3]: :-)

  [4]: Jarmilko, na naše první Vánoce s Elou se neskutečně těším. Svítí jí očka kdykoliv vidí něco nového. Je s ní velká sranda. :-D Užívej si předvánoční čas. :-)

  [5]: Šári, jedny sádlové jsou klasické, druhé s ořechy (ty nám chutnají víc). Měj se taky krásně. :-)

  [6]: Jituško, moc toho nemám, ale ani neplánuju mít toho moc. Ještě dva druhy a stačí. :-)

  [7]: Blani, stromeček je vážně hoooodně velký a krásný je. V jednom místě bych přidala jednu větev, protože je tam jaksi prázdno, ale to nevadí. Je to živý stromek a tak nemůže být jak podle pravítka. :-D Zamaskuju to při zdobení. Už se na to těším. Letos opět bude červeno-zlatý, ale na příští rok chystám velkou změnu, tak uvidím jestli stihnu. :-D

  [8]: Helenko, nápodobně. Měj se krásně. :-)

  [9]: Magdi, to samé přeji tobě. A když se rozhlédnu kolem a vidím ten čurbes z pečení, tak mám pocit, že nestíhám nic. :-D

  [10]: :-)

  [11]: Vlasti, ještě zbývá stromeček nazdobit a hlavně pořídit nějaké dárky. A u tebe nepochybuji, jsi rychlík a moc šikovná. :-)

 11. tetkapernikarka

  Helenko,u vás už je nachystáno,provoněno a už chybí jen aby přišel Ježíšek :-) Máš to doma moc pěkné.Taky si vánoční atmosféru užívám,mám ji moc ráda,ale trochu mě pozlobily záda, tak to všechno doháním jak se dá :-)
  Dřevěný koník je nádherný,asi bych taky neodolala :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *