Náš třetí adventní víkend

Uf, to byl ale víkend. Začal úplně jinak, než jsme plánovali. Měl k nám totiž přijet až ze Slovinska Martinův kamarád s přítelkyní, ale onemocněl. Místo toho jsem tedy s Martinem zamířila na jejich firemní vánoční večírek a akce to byla vážně vydařená. Dokonce jsem si tam prvně v životě pochovala leguána. 🙂 Elu hlídala moje mamka a měli jsme „propustku“ na dost dlouho. I když jsem si myslela, jak jsem to v pohodě a bez újmy zvládla, ranní bolest hlavy mně přesvědčila o opaku. 🙂 Elinka měla ale pro maminku pochopení, tak byla celé sobotní dopoledne ještě hodnější než obvykle. 🙂
V neděli ráno jsme se znovu vydali na vánoční trhy do centra Brna. Bylo pěkné počasí a tentokrát jsem měla i foťák. Zastavili jsme se na Turbomošt, koupili si rolničky na stromeček, znovu zazvonili na zvoneček přání a výlet zakončili langošem. 🙂
Na proházku jsme šli na podvečer i u nás, abych mohla u obecního úřadu vyfotit ozdobený strom a betlém, který je v naší obci už několikátý rok.
A večer, když jsem vám o tom všem chtěla napsat, nám přestal fungovat internet. Ale problém byl jen s notebookem. Martin s ním dokonce zajel za kamarádem z práce, ale ani on to nerozchodil a tak je teď náš noťas na opravě a problém je to prý dost vážný. Proto jsme nelenili a teď už píšu z úplně nového notebooku, který dnes můj Martin koupil. Normálně bych pár dnů bez počítače vydržela, ale používám ho i k práci (ano, jsem asi blázen a na mateřské už trochu pracuji).
Ani včera jsme ale nezapomněli rozsvítit třetí svíčku na našem svícnu. K němu nám už v obýváku svítil i vánoční stromeček, který jsem zdobila v týdnu. Napečeno už mám, jen namalovat perníčky, vše nazdobeno a dárky už taky téměř nakoupeny. Jsme připraveni a mooooc se těšíme na Ježíška.
Krásný předvánoční čas vám všem.. 🙂

15 komentářů u „Náš třetí adventní víkend

 1. renuška

  Heli, je vidět, že se nenudíš – výlety, práce, péče o rodinku. Vůbec si tě neumím představit, kdybys neměla nic dělat – to bys prostě nebyla ty :-).
  Přeji krásný předvánoční týden a buďte zdraví a šťastní :-* ♥

 2. Ježurka

  Krásně jste si tu adventní neděli užili, to je krásné. A já ti děkuji, že jsem se s tebou mohla projít aspoň virtuálně po mém rodném Brně. Ach, jak se mi stýská! :-(

 3. dáša

  Helenko, kdyby u vás dnes zazvonil Ježíšek, tak mu dáš na další cestu cukroví a on by vám ponechal hodně dárků, protože jste všichni móóóc hodní, a to nemluvím o Elince, ta je přehodná. A dokonce už máte nastrojený stromek, máte nachystané místo k nadělení dárků :D
  Víkend jste měli parádní :D
  Přeji Ti krásné a radostné adventní dny :-)

 4. Jana

  Helenko, užili jste si prima adventní víkend :-)
  Fotečky jsou moc pěkné a betlém máte nádherný :-)
  Jsi šikulka,vše máš napečeno, nazdobený stromeček a ještě skoro všechny dárky, to je paráda :-)
  Měj se krásně a přeji prima adventní čas :-)

 5. Helena Lišková

  [1]: Renuško, já si občas slibuju, že fakt nebudu nic dělat, ale dlouho to nevydržím. :-D Děkuji za přání, to samé i tobě a tvé rodině. Měj se moc krásně. :-)

  [2]: Emi, není to jen o uklízení ty Vánoce…musíme si i užívat. :-D

  [3]: Ježurko, tak to jsem moc ráda!! Do Brna už vůbec nejezdíš?? Vlastně ani nevím odkud jsi.. :-)

  [4]: Maruško, děkuji. Taky se mně líbí. :-)

  [5]: Dáši, kdyby zazvonil, tak už tu máme zas o dárek víc. Dnes pošťák přivezl pro naši Bublinku. :-D I tobě krásné adventní dny. :-) A řeknu ti, že je to moc fajn..odepisuji na blogy a vedle mě svítí a voní stromeček. :-)

  [6]: Jani, myslela jsem si, že to snad ani nestihnu, ale všechno se dá, jak je vidět. :-D Měj se krásně, vánočně. :-)

 6. Jitka

  Zdá se mně to, nebo je letošní strom na náměstí menší než jindy? Ani lidí na náměstí moc není. Jestli jsou všichni Brňáci jako já, tak se ani nedivím. ;-)

 7. Šárka

  Ahoj Helí! :-)
  To je dobře, že jste si třetí adventní neděli užili. ;-)
  Strom i betlém máte krásný! :-)
  My už máme dokonce i všechny perníčky nazdobené, cukroví naplněné i namazané! :-)
  Včera jsme dokončovali. :-)

  Helí měj se moc hezky a ahooooooooooooj! ♥

 8. Helena Lišková

  [8]: Děkuji. :-)

  [9]: Jituško, já ti nevím, ale loni mně připadal větší. No a na Zelňáku je strom podle mě i hezčí. :-) A lidí tam bylo málo jen ráno. Byli jsme tam chviličku po deváté a kolem jedenácté už bylo lidí až až. :-)

  [10]: Šári, taky se do toho zdobení musím pustit, ale nechce se mně, protože mám dost jiné práce. :-) Měj se krásně.

  [11]: No jo, u nás je to stejné. :-)

 9. Dagmar

  Ahoj Helenko, dlouho jsem tu nebyla a u vás je taková změna! Dodačně gratuluji k narození malé Elinky. Přeji jí hlavně hodně zdravíčka a vám hodně radosti…♥ Pohodový předvánoční čas celé rodince… :-)

 10. Vlasta

  Helenko nádhera! I my jsme si užili sobotu na trzích, no a dneska jsem se konečně pustila do balení dárků, Vánoce jsou zachráněny :-D

 11. Helena Lišková

  [13]: Dáši, děkuji moc. Moooc dlouho jsi tu nebyla. Už máme půlroční zlatíčko :-) Radosti teď máme na rozdávání. Ela je úžasná a dělá nám samou radost. Tak děkuji za přání a to zdraví jí přeji taky úplně nejvíc. :-) Krásný předvánoční čas i tobě a tvé rodině. :-)

  [14]: Vlasti, to ráda slyším…tedy čtu. :-) Už jsem u tebe obdivovala krásné jmenovky na dárky. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *