Podzimní tvoření a dušičková výzdoba

Letošní podzim je u nás celkem kreativní. Elinka chodí do školky a učí se tam spoustu krásných věcí, víc zpívá a umí i nějakou básničku a hlavně ráda něco vyrábí.
Ve školce pořádali tvořivé odpoledne, a tak jsme tam s Elinkou nemohly chybět. Vytvořila několik sluníček z brambor, do kterých zapichovala párátka a pak jsme jim společně lepili očička a nosánky.
Když ji chytla rýma a zůstala se mnou doma, tak jsem zkusily ježka. Seno nám nedobrovolně darovala naše Bublinka a šišky a žaludy jsme si nasbíraly v lese. Teď nám okno zdobí ježeček Bodlinka, loni háčkovaný strašák a dýněčky, které má Elinka tak ráda.
Letos nemohla chybět při chystání dušičkové dekorace na hřbitov. Menší květináček, co dávám na hrobeček zvířátkům tvořila z půlky sama a svůj, který má v pokojíku na okně, dělala úplně sama bez pomoci.
Moc jí bavilo zapichovat větvičky a sušené kvítí do houby v květináči, ale ještě víc ji bavilo zbytky houby krájet na mini kousíčky. 😀
A já jsem nachystala květináč na hřbitov pro babičku a dědečka. V pátek večer jsme pak šli projít hřbitov, zapálit svíčky, zavzpomínat a ukázat dětem všechna ta světýlka.

12 komentářů u „Podzimní tvoření a dušičková výzdoba

  1. Luďka

    Helenko moc se mi líbí jak s Elinkou společně tvoříte je poznat že jí to baví a společně vytváříte pekné aranžma. :-)  ;-)  :D

  2. helena-b

    Heli, Elinka bude po tobě. Doma vidí samé tvoření, tak se jí to její také daří. :-) Holky, vyrobily jste moc pěkné věcičky ;-). Ať se vám daří!

  3. Magda

    Helenka,si príkladná mamina. Elinka si takto rozvíja zručnosť a pritom sa aj učí. Urobila pekné vecičky a Tvoj kvetináč je krásny. Magda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *