Slané tyčinky, kinder řezy a Amarylky

Velmi často u některé z vás na blogu obdivuji nějakou dobrůtku. Recepty si poctivě ukládám, ale ne moc často zkouším. Tentokrát jsem to udělala jinak. V neděli jsem u Blanky našla recept na Kinder řezy a zrovna se mně přes rameno koukal můj Martin a při pohledu na lákavé řezy se mlsně olizoval. Tak jsem se dala v pondělí do pečení.
Jahody jsem neměla, ozdobila jsem kiwi a musím všem doporučit. Jsou úžasné.
Dovoluji si přidat recept od Blanky. 🙂
Ušleháme pět žloutků se 100 g moučkového cukru, přimícháme 50 g kakaa. Z bílků vyšleháme sníh, který vmícháme do žloutkové směsi. Nalijeme na plech vyložený papírem na pečení. Pečeme v troubě vyhřáté na 190 stupňů 10 minut.
Náplň – vyšleháme šlehačku, smícháme ji s tvarohem a podle chuti osladíme. Já dala necelé dvě lžíce cukru.
Vychladlé řezy překrojíme na půlku, natřeme náplní, přiklopíme druhou půlkou a necháme v ledničce ztuhnout.

A ještě mám pro vás jeden recept. Ten jsem našla na internetu a je na sýrové tyčinky.
120ml mléka
150 g rozpuštěného másla (Hera)
1 vejce
1/2 lžičky soli
špetka pepře
370-400 g hl.mouky (podle velikosti vejce a tuku v sýru)
150 g nastrouhaného sýru Eidam
2 lžičky sušeného droždí
1 lžička cukru
Zapneme pekárnu na program „těsto“. Po vykynutí těsto rozválíme na plát, nakrájíme na pruhy cca 2 cm široké, stočíme do vrtulek a necháme kynout na plechu s teflonovou nebo silikonovou podložkou. Před pečením pomašlujeme rozšlehaným vejcem s trochou mléka, posypeme hrubou solí, kmínem, mákem nebo sezamem. Pečeme cca 15-20 min při 180 stupních.
Jsou úžasné. 🙂
A od dobrůtek ke květinám. I já mám doma Amarylky. Dokonce jednu cibulku mám od roku 2003, po babičce…. Pravidelně kvete a dělá mně radost. Několikrát jsem se zmiňovala, že Amarylky na podzim přestávám zalévat a začínám až zas zjara. Nevím, zda je to tak správné, ale těm mým to zřejmě vyhovuje. Sotva jsem je poprvé zalila, už nasazují na květ. 🙂 A takto vypadají dnes.
Můžu se těšit na čtyři květy. 🙂
U Jitušky jsem četla, že čeká na bílý květ. Vůbec jsem netušila, že Amarylis může kvést jinak než růžově, červeně.. Bílý květ u Amarylky mě láká, tak se zkusím po nějaké nové cibulce podívat. 🙂
Vám všem přeji krásný a pokud možno slunečný víkend. A usmívejte se na svět stejně jako naše nová kočička, kterou mně dnes koupil můj Martin. 🙂