Střípky z dovolené

Řecko – Pelopones – Niforeika
Přesně tohle bylo cílem naší dovolené, na kterou jsme s Martinem vyrazili v pátek 13. září. Ani to datum nás nezastavilo. 🙂
Týden strávený u moře nám dodal spoustu energie. Úžasně čisté moře, 29 stupňů a slunečné dny. Co víc nám mohlo chybět.
Proč právě Niforeika? Když jsem hledala na internetu ten pravý zájezd pro nás, Niforeika mě upoutala svojí charakteristickou. Cituji..
„Niforeika si uchovává a přísně střeží to, co většina přímořských středisek již dávno ztratila: klid a všeobjímající pohodu. Právě to činí Niforeiku jedinečnou“

Opravdu to tak bylo. Sice bylo po sezoně, ale jak jsem se dověděla od delegáta, takový klídek je tam stále. Celý rok jsem v neustálém kontu s lidmi a tak na dovolené chci klid a pohodu. Dobrým nápadem bylo připlatit si výhled na moře 🙂
Martin se asi nejvíc těšil na most, který jsme mimochodem viděli i z balkonu – Rio-Antirio. Tento most spojuje Peloponeský poloostrov s pevninským Řeckem. Stavěl se 6 let a byl slavnostně otevřen u příležitosti letní olympiády 2004, která se konala v Athénách. Most jsme navštívili v rámci jednoho výletu do města Patra a vinařství Achaia Clauss.
Na mostě pořádně fučelo a chvílemi to vypadalo, že bude konec světa.
A vinařství. Mohli jsme si prohlédnout úžasné sklepy, ochutnat bílé i červené víno a hlavně to nejlepší co tam mají – Mavrodaphne. Je to sladké červené dezertní víno z bobulí stejnojmenné odrůdy. Řadí se mezi likérová vína, takže může obsahovat přídavek vinné pálenky. Nejméně tři roky zraje v dubových sudech a chutí připomíná portské. Má temnou jiskřivou barvu..samozřejmě jsme si dovezli i domů. 🙂
Takto zdravě jsme se stravovali…taverna přímo u moře a řecký salát. Tak nám chutnal, že jsem ho doma už dělala od dovolené dvakrát.
Jeden z našich „nových“ kamarádů…
A já v prázdném bazénu…
Takto „plná“ pláž byla celý týden 🙂
A asi jsem byla moc hodná, protože jsem si z dovolené kromě náramků a různých blbinek dovezla i tuhle krásnou tašku. Teď už je ale zazimovaná, ale moc se těším, že ji v létě pořádně provětrám.
Jen při prohlížení těchto fotek jsem se ohřála. Jako bych byla zas u moře.. 🙂 Přeji Vám všem krásný den a děkuji za komentáře, které u mě zanecháváte.

14 komentářů u „Střípky z dovolené

 1. Lenka

  Zcela si umím představit tu nádheru, my rádi navštěvujem řecký ostrov Korfu, také je tam poměrně klid a pohoda,celý ostrov voní, asi olivami nebo kořením… :-)

 2. Šavrda

  Ahoj Helí!
  To je ale parádní ohlédnutí za dovolenou! :-)
  Měli jste se tam naprosto božsky a koukám, že jste měli bazén jen pro sebe! A pláž skoro také!!!! Tak to jste si vybrali parádní dobu, že jo? :-)
  Moc se mi líbí váš nový kamarád! Helí, tak bych řekla, že i ty jsi veliký milovník zvířat a i na dovolené bez nich nemůžeš být. ;-)

  Kabelku jsi si přivezla krásnou a ten salát, tak ten vypadá naprosto delikatesně. :-)
  Na tom mostě bych se asi bála – nebo takhle, moje kolena by se bála! :-D Parádní fotky. A máš pravdu, jen se na ně dívám a hned je mi tepleji. ;-)
  Helí měj se moc hezky. :-)

 3. Jana

  Heli tak takovou dovolenou bych si taky užívala :-) .Vybrala sis dobře.
  Mě samozřejmě nejvíc zaujalo to víno :-D .Jak jsi zmínila podobnost s portským,tak to bych mohla.
  Moc ti to sluší,a taška je taky krásná.

 4. Lawiane

  To je nádhera. My jezdili k moři vždycky až po sezóně, takže narvané pláže jsem nikdy nezažila… nechápu, co lidi vede k tomu na nich trávit svou vysněnou dovolenou.

 5. Blanka

  Heli,věřím,že je příjemné prodloužit si léto a ve dnech,kdy u nás už je chladno a pomalu začíná podzim odjet někam ka teplem a za sluníčkem.
  Moc mě zaujal ten most…je krásný a taky taška je super a salátky mám taky moc ráda :-) A tobě to sluší!

 6. Miloslava

  Helenko s tím klidem máš naprostou pravdu.Byla jsem v Řecku s kamarádkou a to mimo sezonu v Parze.Moře krásně čisté,řecký salát byla naše večeře,protože na obědy jsme si vždy daly něco menšího sebou.Tašku sis přivezla moc hezkou a tobě to moc sluší.Tak klidný a krásný týden. :-)  :-)

 7. Janka

  Jo na Peloponesu jsme také jednou byli a bylo tam moc krásně. Budete dlouho vzpomínat. tak jako my…. :-)  :-)

 8. Lucie

  Moc ráda si prohlížím fotografie z různých výletů a dovolených, tak jsem se jimi pěkně pokochala i u Tebe, Heli! :-)
  Taková dovolená v září musí být moc fajn, u nás už je počasí takové nijaké, začíná se ochlazovat, sluníčko už svítí jen střídmě… a hlavně se máš celé léto na co těšit! My si dovču vybrali už začátkem července a pak nám bylo líto, že už je to za námi… :-)
  Niforeika… slyším to prvně, ale jak podle popisu, tak z fotek se mi zamlouvá! Myslím, že jste měli moc pěkně ubytování a ten výhled panečku! Paráda! Most je nejspíš jen pro odvážné… nebo tedy já bych se na  něj asi opravdu bála, když to tam vidím! :-)

  Věřím, že jste si dovču užili, skvělé fotky Heli a moc vám to oběma sluší!! ;-)

 9. Helena Lišková

  [1]: Z mostu byl unešený Martin. Měli jsme na něj výhled z okna. :-)

  [2]: Lenko, omrknu to v katalogu příští rok. Na Korfu jsem nikdy nebyla. :-)

  [3]: Šári, na dovolené jsem měla dva psí kamarády a pár kočiček, které se nechtěly nechat pohladit, ale když jsem jim dala nějakou dobrotu.. to bylo radosti.

  [4]: děkuji Jani…pokud chcete opravdu klidnou dovolenou, tak vřele doporučuji. :-) Děkuji za pochvalu.

  [5]: Taky to nechápu. Jsem celý rok mezi lidma v práci a tak na dovolené chci mít naprostý klid. :-)

  [6]: děkuji ..i za návštěvu (opakovanou) mého blogu. Jdu kouknout k tobě. :-)

  [7]: Blani děkuji moc…Na mostě to vypadalo, že bude konec světa a že nás to někam odfoukne. Ale jinak dovolená byla vyloženě slunečná :-)

  [8]: já děkuji za vzkaz a návštěvu :-)

  [10]: ..jdu tě vysvobodit.

  [11]: Janko, byla to super dovolená a myslím, že na ni nebudeme chtít nikdy zapomenout.

  [12]: Lucko, zrovna ten týden bylo v ČR dost zima…volala jsem našim a procházela jsem se v plavkám po pláži a mamka mně říkala, že je u nás 5 stupňů.
  Děkujeme moc za kompliment :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *