Střípky z Vánoc

Všem děkuji za krásná přání jak k Vánocům, tak do nového roku. Tolik příprav a už je po svátcích a je tedy čas na malé ohlédnutí.
Letos jsem úplně poprvé dělala vánočku. S těstem mně pomohla pekárna. Vánočka se povedla a i když jsme na ni jen dva, jen se po ní zaprášilo. Určitě ji nebudu péct jen na Vánoce.

Na pár hodin 🙂 jsem odložila i háček a pustila se do skládání puzzle. Malé odreagování mně prospělo. Už mám zase spoustu nápadů na další tvoření.
A jaký jsme měli Štědrý den? Ten nejkrásnější. Dívali jsme se na pohádky, povečeřeli jsme kapra a rybí polévku a pod stromečkem jsme našli moc krásné dárky. Letos jsme si s Martinem nadělili novou zrcadlovku Nikon i s dvěma objektivy.
Na tomhle dárku jsme se domluvili už dávno, ale vždy dbáme, aby pod stromečkem bylo i nějaké překvapení.
Já jsem tam třeba našla dřevěné koníky, ze kterých mám ohromnou radost. Taky novou knihu Zvířátka z bambulek, a to jsme měli pod stromečkem ještě dárečky od Martinových rodičů. Další pak u mých rodičů. Asi jsme letos byli všichni moc hodní, protože dárků byla spousta 🙂
Včera nás navštívili i moji rodiče, tak bylo veselo.
Naše Bublinka, která už přes dva měsíce mění srst (a že je to hodně vidět), měla pod stromečkem nějaké dobrůtky a nový tunýlek na hraní.
Jen je škoda, že Štědrý den byl bez sněhu. Ten nám napadl až dnes ráno a tak jsme vyrazili na vycházku.
Přeji vám krásný večer a věřím, že Štědrý den byl pro každého tak krásný jako pro nás.

17 komentářů u „Střípky z Vánoc

 1. Šárka

  Ahoj Helí!
  Stromeček máte nádherný. :-). Jé, já také dostala od Ježíška foťák Nikon! :-)
  Fotím s ním jako o život. :-)
  A co Bublinka říká na tunýlek? :-)

  U nás je také krásně bílo. :-)
  A Helí, vánočku jsi teda měla úžasnou! :-)

 2. Intuice

  Stromeček se mi taky moc líbí, dáreček je pěkný, nám podobný dárek dal Ježíšk loni. Vánočka je povedená. Puzzle jsme jedu dobu milovali, několik let, nyní nás to už opustilo, ale kdyby nějak shora přišlo, asi rádi postavíme. :-)

 3. renuška

  No páni, foťák je dělo! To bude obrázků! Je moc dobře, že se v dnešní moderní rychlé době ještě lidé dokáží zastavit, že jim tyhle zimní svátky dovolí zpomalit a užívat si …

 4. Helena Lišková

  [1]: Maruško, když se dívám na fotku vánočky, mám na ni znovu chuť. Foťák je super a dělá opravdu krásné fotky. :-)

  [2]: :-) To musí mít sestra velkou radost. Já se na něj hrozně těšila. :-)

  [3]: Ahoj Šári, to je super, že máš nový foťák. Nechceš obnovit blog??? Ráda bych se dívala na fotky. Vždycky jsi tak krásně nafotila panenky…
  Bublinka měla radost a hned se do něj zamotala. :-D Měj se krásně.

  [4]: Děkuji. Měli jsme ze stromku radost, že jsme dobře vybrali a už nám dělá radost opravdu dlouho (od 12.12.). Já puzzle jako malá milovala. Od té doby jsem skládala jen párkrát a teď přišla na něj nějak chuť. :-) Měj se krásně. :-)

  [5]: Reny, foťák co vyfotí, to je pěkné :-D. Zatím jsem fotila vše jen na mobil, i když máme kompakt, ale se zrcadlovkou se to nedá srovnat.
  Měj se krásně. :-)

 5. Luďka

  Helenko máte moc pěkně udělanou stěnu v obyváku tam kde je stromeček,moc pěkné dárky jsi dostala a teď budeš dokumentovat všechno možné i nemožné,přeji vám aby byl pro vás každý den takový jak byl štědrý den! :-)

 6. Katka

  Helenka, dostala si krasne darceky :-) ta vianocka vyzera vyborne, podelis sa o recept? To je mile, ze aj Bublinka dostala svoj darcek, je zlatucka :-)

 7. Mirek

  Foťák je to moc pěkný, každopádně druhý objektiv vám poskytne další spoustu možností při focení. Vánočka je zralá k nakousnutí.

 8. tetkapernikarka

  Heli,ať foťák slouží,dárek je to nádherný! :-)Mě se moc líbí i ti koníci a Bublinka měla s dárečku asi taky radost ;-)  :-D Krásného Silvestra a v nadcházejícím roce ti přeji zdraví,štěstí,pohodu…prostě vše dobré! :-)  :-)  :-)

 9. Helena Lišková

  [7]: Magdi, děkuji a do nového roku ti přeji hlavně hodně zdraví. :-)

  [8]: Jani, už je po svátcích a tak ti do nového roku přeji hlavně zdraví. :-)

  [9]: Jáji, děkuji a to samé přeji i tobě. :-)

  [10]: Ludi, tu dělal taťka a mamka mu pomáhala. :-) Děkuji moc za přání. Já ti do nového roku přeji hlavně hodně zdraví a pohody. :-)

  [11]: Katy, do dalšího článku recept vyhledám. :-) Krásný nový rok přeji. :-)

  [12]: Helenko, děkuji. A do nového roku hlavně hodně zdraví. :-)

  [14]: Mirku, děkuji. Vánočka se opravdu povedla. Do nového roku ti přeji hodně zdraví a aby byl pro tebe lepší než tento… :-)

  [15]: Jituško, moc moc v to doufám. :-) Jinak ti přeji do nového roku hodně zdraví. :-)

  [16]: Alenko, už ho zkoušíme a dělá moc rásné fotky. Do nového roku ti přeji hodně zdraví a pohody. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *