Víkend, dušičky a podzimní dekorace

Letos bych mohla spočítat na prstech jedné ruky, kolikrát jsem byla v lese. 🙁 Nemáme zrovna teréní kočár a tak do lesa moc nechodíme, místo toho pendlujeme po naší vesnici. Sluníčkový víkend však přímo vyzíval k vycházce do přírody, tak měla naše Ela premiéru v manduce (nosítku). Vycházku si moc neužila, protože ji téměř celou prospala, ale já se cítila jak znovuzrozená. 🙂
Porpvé jsem dělala dekoraci na hrob babičky a dědečka. Každý rok dělává velký věnec můj strýc, ale letos nestíhal, takže jsem se mohla do díla pustit já. Zadání od našich bylo „něco menšího a jednoduchého“. Inspirovala jsem se v květinářství a vznikla vysázená mísa.

Zbylo mně trochu sušených květů a kousek houby, do které jsem vše zapichovala, tak jsem ještě udělala malou dekoraci na náš jídelní stůl.
V podvečer jsme Elu pořádně navlíkli, šupli do fusaku a s Martinem zašli na hřbitov. Byla jsem tam sice včera i dnes, ale na Dušičky chodíme pravidelně večer, kdy vše krásně svítí.
A článek zakončím přímo andělsky. Konečně jsem se rozhoupala a u Vlastičky si objednala šitého andílka. Vlasti, děkuji moc. Anděl je krásný, létá nám v obýváku a udělala jsi mně radost i dárečkem.

14 komentářů u „Víkend, dušičky a podzimní dekorace

 1. Vlasta

  Helenko, víkend byl opravdu vydařený, mohlo by takové počasí vydržet do Vánoc :-) Dekorace máš moc pěkné, já jsem letos podzimní zdobení úplně zazdila, už to nechám až na advent :-)

 2. ohnice

  Helenko vůbec si mne nepřekvapila aranžováním na hrob, já vím že jsi moc šikovná na všechno musím Tě pochválit máš to moc pěkné.a nejpěknější je malá Eli to je krásná panenka a roste jako z vody!Měj se moc dobře a užívejte si krásného podzimu.  Luďka. :-D

 3. renuška

  Heli, přiznám se, že dušičky moc nemusím. Byly doby, kdy jsem dělala věnečky, zdobila květináče, ale teď … prostě je mi mnohem milejší mít v duchu u sebe ty, které bych jinak hmotně obdarovala na hřbitově, ale radši si s nimi popovídám, poradím se, svěřím … Mám to asi jinak než mnozí ostatní, no.
  Každopádně tvoje práce je opět precizní a jako vždy z ní čiší velká láska.

 4. Šárka

  Ahoj Helí!
  Malá je u tebe v náručí absolutně spokojená! :-)
  Dekoraci na hrob jsi udělala hezčí, než kdybych si jí šla zakoupit do obchodu! Jsi nesmírně šikovná a máš skvělý cit. :-)
  Dušičky jsou pro mne vždy smutné, neb se mi vždy moc stýská po babičkách. :-(

  Andílek od Vlastičky je krásný. :-)

  Helí měj se krásně a ahoooooooooooooooj! ♥

 5. Jana

  Helenko, výzdobu ne hrob jsi udělala suprovou :-) Moc pěkná je i dekorace na stůl :-)
  Eli vypadá v manduce spokojeně ;-)
  Fotečka z večerního hřbitova je nádherná. Taky se mi líbí večerní procházka po hřbitově plném světýlek ;-)
  Andělíček od Vlastičky je parádní :-)
  Mějte se krásně :-)

 6. Magda

  Helenka,dekoráciu na hrob si urobila peknú a páči sa mi aj dekorácia na stole. Si šikulka. :-)Anjelik je krásny a Elinka je najkrajšia. Maj sa krásne. :-)

 7. Blanka

  Začnu od konce ..andílkem od Vlasty,který se zase moc povedl a doma ti určitě zpříjemní předvánoční atmosféru.
  Dušičková vazba,kterou jsi vytvořila se mi moc líbí,je krásně přírodní,nepřeplácaná a vkusná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *