Červenec loni a dnes, trocha háčkování a kytičky

Nakoukla jsem do archivu článků, abych si připomněla, co se dělo v červenci před rokem. Zjistila jsem, že jsem dělala mátový sirup. Ten bych si mohla zopakovat, protože na zahradě u našich je máty až až. Vyráběla jsem korálkové náramky. Dobrý nápad, měla bych krabici s korálky opět oprášit a něco pěkného si vyrobit.
A taky jsme jeli na týden na dovolenou na Slovensko.. Byla s námi i naše Bublinka. I když termín letošní akce na Ipeĺ vychází přesně na konec mého šestinedělí, musíme vynechat. Pro malou ještě nemáme občanku a vyhotovení trvá 30 dní. Letos to bude prostě bez dovolené. O to víc si to užijeme příští rok. 🙂
No a nechybělo moje milované háčkování. Háčkuji i teď. Podkafíčka. 🙂 Narazila jsem na ně v poslední Rozmarýně. Jen jsem si předlohu mírně upravila. Přidala jsem jednu řadu a okraj dělám podle sebe.
Použila jsem oblíbenou Camillu. Průměr je 12cm.

No a ještě slibované kytičky. U našich ve skleníku kvetou další kaktusy.
A přes kvetoucí muškáty už není do altánku skoro vidět. 🙂 Je to mamčina chlouba.
Na závěr něco dobrého. Z višní, které natrhal můj Martin, jsem upěkla jogurtovo-višňový koláč. Nedávno recept dávala na blog Blanka. Psala jsem jí, že vyzkouším. Pak jsem zjistila, že jsem tuhle buchtu dělala celé loňské léto. 🙂
Vám všem krásné léto. 🙂

17 komentářů u „Červenec loni a dnes, trocha háčkování a kytičky

 1. Jitka

  Běžím se podívat co je nového u vás . To víš, že jsem doufala, že uvidím to vaše štěstíčko, ale i když tu není, je tady spousta krásy a taky dobrůtka. Manžel se chystá s vnučkou na borůvky, tak já se těším na borůvkový koláč. ;-) Pomuchlej se za mě s malou princeznou. ;-)  :-)

 2. zdiška

  Máš to opravdu všechno moc krásné, děkuji za návštěvu na mých webovkách, trochu je opět zanedbávám, ale snad to někdy vše napravím. Zatím čekáme s manželem na operaci srdíčka, máme nový termín, tak snad to už vyjde. :-)

 3. Šárka

  Ahoj Helí! :-)
  Altánek je krásný a muškáty jsou chloubou právem. :-)
  Prostírky pod kafíčka se mi velmi líbí – zejména, jak jsi zvolila barvy. :-)

  Helí, tak si užívej sluníčka a měj se moc hezky. :-)
  Ahoooooooooooj! :-)

 4. Ema

  Krásné kaktusy, muškáty i podkafíčka! ???  :-)
  Na dovolenou přece nemusíte do ciziny. Vždyť u nás je spousta náááádherných míst.:-)
  Přeji ti krásné a pohodové letní dníky.:-)

 5. Květa

  Krásně vám kvetou muškáty a buchtička vyoadá skvěle.Představ si Heli, že jsi mne zlákala na Severina JG. No, už ho mám taky a plno dobrých jogurtíků. Tak díky za tip.
  Mějte se všichni príma a buďte v pohodě! :-)

 6. Helena Lišková

  [1]: Jituško, za pár dní bude Elince měsíc, tak se neboj, článek bude. :-) Mazlím se s ní celé dny. :-) Je úžasná. :-)

  [2]: Zdiško, moc na tebe (i tvého manžela) myslím, ať je vše v pořádku. :-)

  [3]: Jo jo, to je mamčina chlouba. :-)

  [4]: Šári, moc si sluníčka neužívám, protože si užívám malé Elinky a té to horko moc dobře nedělá. :-) Tak si užívej ty sluníčka i za mě. :-) měj se krásně. :-)

  [5]: :-) Aspoň někde, ne? :-)

  [6]: Po koláči se jen zaprášilo. :-D

  [7]: Emi, Slovensko nepovažuji za cizinu. Vždyť naše malá je napůl Slovenka. :-) Určitě na nějaké výlety pojedeme, ale takovou tu týdenní dovču letos asi nedáme. :-) Krásné letní dny i tobě. :-)

  [8]: Buchta byla výborná a muškáty chválíš mojí mamce. Vyřídím jí. :-)

  [9]: Květi, tak to je super. Jsem ráda, že jsi s jogurtovačem spokojená. :-) U nás máme pořád v ledničce zásobu. :-) Měj se krásně.

 7. Magda

  Helenka,hačkované podšálky sú pekné a praktické. Veľmi sa mi páčia muškáty,verím,že sú mamkinou pýchou.Aj ja ich mám skoro všade a páčia sa mi viac ako ťahavé. Koláčik poznám a je vynikajúci.Prajem Ti krásne dni s Elinkou. :-)

 8. Helena

  Heli, to je dobrý nápad, podívat se trochu zpět…
  Podkafíčka jsou parádní, mamince moc chválím muškáty a jogurtový koláč jsem už dlouho nedělala, takže je čas ho trochu oprášit…
  Pa, Helena

 9. renuška

  Proto mám, Heli, ráda blog – je to náš deník a my opravdu díky němu krásně cestujeme v čase a vidíme, co se kdy dělo.
  Máš teď krásné starosti a o tom se ti jistě loni v létě ještě nesnilo, že letos budeš maminkou.
  A až budeš číst za rok, co bylo touhle dobou, budete už balit na Slovensko .-)

 10. Helena Lišková

  [11]:[12]: Ahoj Magdi, já nechápu, proč tě blog pořád háže do spamu. :-/ Mně se muškáty taky hodně líbí. Na balkonech mám převislé, ale mám na parapetě i jeden truhlík normálních. :-) Mamka je má ukázkové. :-) Měj se krásně.

  [13]: Helenko, mamce pochvalu vyřídím. :-) Jogurtový koláč je moc mňam a hlavně je raz dva hotový. Mám ráda tyto recepty. :-)

  [14]: Je prava, Reny, že občas si chci něco připomenout a netuším kdy to bylo a tak projíždím blog. Taky jsem ráda, že ho mám. :-) A máš pravdu. Teď mám krásné starosti. Loni, touto dobou, jsem jen doufala, že za rok snad budeme mít miminko. A ono se to splnilo. A dnes jsou Ele už týdny. :-)

 11. Helena

  No vidíš Heli, tvoříš, maminkuješ, plánuješ dovču, přeji vám, aby jste byli štˇastní. :-)  :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *