Dobroty z kuchyně a poděkování Jance

Opět jsem si vzala příklad z mojí mamky a pustila se do křížal. Když Ela spí, tak krájím a suším jablíčka. Minule jsem psala, že už asi vím o co si napíšu Ježíškovi. A opravdu si napíšu o sušičku. 🙂 Je to bezva pomocník. Půjčila jsem si ji zatím od mamky a moc se mně to zalíbilo.
A protože Ela oslavila 6.října 4 měsíce, nastal čas na příkrmy. Včera poprvé odzkoušela 2 lžičky mrkvičky. Nejdřív se tvářila dost překvapeně a byla trochu zaražená, ale nakonec zjistila, že je to mňam a pěkně mlaskala. Dnes spapala půl skleničky. Ale není nad domácí a na zahradě u rodičů je mrkve spousta, pustila jsem se do výroby mrkvového pyré. Všechno zamrazím a naše sluníčko bude mít na zimu pěknou zásobu. 🙂
Kytiček není nikdy dost, tak jsem pro vás vyfotila nádherné gerbery, které před pár dny dostala moje mamka na narozeniny.
A na závěr ještě jedno VELKÉ poděkování Jance z blogu www.meradosti.blog.cz. Janko, ještě jednou moc děkuji za krásné psaní, které jsi mně poslala. Lístečky nadutě jsem hned zasadila a zatím vypadají, že se jim v půdě líbí. No a Elinka měla z nového kousátka velkou radost. Takto si s ním hrála dneska večer. Janko, moc děkujeme za úžasné překvapení. 🙂
Krásný večer vám všem. 🙂

12 komentářů u „Dobroty z kuchyně a poděkování Jance

 1. Katka

  Taky suším :-) Dnes jsem plnila do sklenic sušenou zeleninovou směs do polévky.
  Máš zlatou holčičku, když při ní stíháš takové práce.
  Hezký večer :-)

 2. Jitka

  Dosušila jsem kořenovou zeleninu do polévek a teď budu sušit křížaly z hrušek a jablíček. Hrušky u nás vedou.Na Elince je vidět,že jí mrkvička chutnala. :-)

 3. Jana

  Helenko, Eli je moc pěkné mimi a je dobře ,že jí mrkvička chutná :-)
  Jinak sušičku mám a jsem s ní moc spokojená ;-) Jablíčka suším stále, ale ještě se mi nepodařilo, aby mi zůstala aspoň jedna sklenička na vánoce. Vše se hned sní :-D
  Ale suším i zeleninu a hlavně mé oblíbené rajčátka ;-)
  Heli, mějte se krásně a přeji prima víkend :-)

 4. Šárka

  Ahoj Helí! :-)
  Sušička je skvělá věc! :-) Loni taťka dovezl tak moc hub, že jsme děkovali za sušičku! :-D

  Maminka dostala překrásné gerbery. :-)
  A Janka, to je moooooc hodná dušička. :-)

  Helí měj se krásně a ahooooooooooj! :-)

 5. Magda

  Helenka,sušička je dobrá vec a vážne uvažujem,že si ju aj ja kúpim. Elinka vyzerá spokojne,mrkvička jej asi chutí. :-)Mamkine kytice sú krásne.Krásny víkend. :-)

 6. Janka

  Helenko, sušičku si určitě kup, protože ji hodně využiješ. Já ji sice nemám, ale suším jablíčka, švestky a ostatní v horkovzdušném hrnci a nasušené ovoce je výborné. :-)Jsem moc ráda, že jsem tobě i Elince mohla udělat radost. A kdyby se lístečky neujaly, vůbec nevadí, protože narostou další a můžeme pokus zopakovat. :-)

 7. renuška

  Heli, to je zase krásný článek. Voňavý po jablkách a mrkvích (mmj. na křížaly se také chystám ;-), sušičku už mám déle a je to fakt velký pomocník – na jablíčka, na hrušky, na houby i na ořechy či zeleninu). Elinka dostala krásný dárek, maminka krásné kytky a vůbec, krásné je u vás úplně všechno ♥

 8. Jarmila*

  Helenko, Elinka je úžasná a je vidět, že jí chutná. :-)
  Sušičku si kup. Mám ji už léta a nemohu si ji vynachválit. Suším hlavně jablka, momentálně švestky a když jsou, tak houby. V troubě bych to spálila a rozložit to nemám kam. Navíc to dlouho trvá.
  Janka je moc hodná, poslala ti krásné dárky. :-)

 9. Melissa

  Pěkný článek.Sušička je na některé věci určitě šikovná a pro ty,kteří pořád něco sbírají,zavařují,vyrábí a suší se fakt hodí:)Rozmixovaná mrkvička je pochoutka:)A můžeš do toho přidat i jablíčko a zase to bude trochu jiné a ještě zdravější:) :-)

 10. Helena Lišková

  [1]: Katko, Ela je úžasná. Je to hodné, spokojené a usměvavé miminko a já si to maximálně užívám…a jsem moc ráda, že se můžu věnovat i koníčkům. :-)

  [2]: To sušila mamka loni a letos myslím ještě má. Opět ale mlela kořenovou zeleninu a máme všichni na zamražení. :-) Jituško, Ela zkusila už i květák a i ten chutnal. Zítra nás čeká brokolice. :-)

  [3]: Jani, dělala jsem křížaly poprvé, ale Martin na ně pořád chodí a tak se taky bojím, že na vánoce nebude už nic. :-)Měj se krásně a přeji moooc pěkný týden.

  [4]: Šári, i mamka si sušičku pochvaluje a dost využívá. Už se těším na ježíška. :-D

  [5]: Magdi, Elinka je zatím dobrý jedlík a chutnal jí i květák. :-) Sušičku vážně chci a věřím, že i hodně využiji. :-)

  [6]: Janko, vypadá to, že se lístečky ujaly. Pěkně se to v květináčku zelená. Však za nějakou dobu vyfotím a ukážu. Znovu děkuji za krásný dopis. :-)

  [7]: Renuško a nejhezčí je tvůj komentář. :-)

  [8]: Jarmilko, sušičku mám už na seznamu dárků, které si přeji. :-D Těším se, jak budu všechno možné sušit. Elince zatím vážně hodně chutná. Je to náš otesánek. :-)

  [9]: Určitě budu zkoušet chutě mixovat. Elinka zatím zkouší různé chutě… :-)

 11. Blanka

  Teda,malá už má čtyři měsíce…toto letí.
  No a mrkvička dětem většinou chutná a určitě budete zkoušet nové a nové chutě :-)
  Na sušičce obdivuju kolik pater má.Ta moje jich má jen pět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *