Když plete babička..

..tak vždycky vznikají krásné věci. Jako malá jsem měla nový svetr nebo čepku co chvíla. Dodnes nemůžu z hlavy vymazat svetr s vypleteným delfínem, jak byl krásný. Nebo třeba čepku, kterou obdivovala nejedna paní učitelka a chtěla po mojí mamce předlohu. I já si často hrála s jehlicemi a občas i něco docela pěkného upletla, ale na mamku jsem nikdy neměla. A dnes se stejně nejvíc chytám háčku. 🙂
Elinka ještě byla v bříšku, když začala moje mamka plést. Dostala dva krásné svetříky a protože do nich už skoro dorostla, tak se vám v nich postupně ukáže. Dnes je na řadě první, růžovo-bílý s kapuckou.
Je jemný, nekousavý a Ela je v něm spokojená. 🙂
Tento víkend jsem se byla podívat v Brně na výstavě Kreativita-Hobby. Spousta krásných věcí, šikovných lidí a fajn atmosféra. Na příští výstavu se těším už teď a určitě bych si chtěla nějaké techniky i vyzkoušet. Tentokrát jsem tam byla jen tak na otočku. Koupila jsem pár věcí, jako třeba tyhle knoflíky. Abych namotivovala moji mamku na další svetřík pro Elinku. 🙂
Mamko, děkujeme za svetřík a už se těšíme na další. 🙂

19 komentářů u „Když plete babička..

 1. Šárka

  Ahoj Helí! :-)
  No páni! Ten je krásný!!! A jak Elince sluší! :-) Tak odtud vítr vane! :-) Už je mi naprosto jasné, po kom jsi tolik šikovná. :-)

  Jé! To jsou knoflíky? Ty jsou fantastické! :-)

  Helí měj se krásně a ahoooooooooooj! ♥

 2. Magda

  Helenka,svetrík je pekný a Elinke pristane. Oblečenie,ktoré spraví babička je vždy také iné,srdcu bližšie. :-)Gombíky sú perfektné. Maj sa krásne. :-)

 3. Helena Lišková

  [1]: Souhlasím. Mamka je můj vzor. Jednou bych chtěla umět zvládat všechno co ona. :-)

  [2]: Anoj Šári, děkuji za pochvalu a ano, jsou to knoflíky. Na výstavě jich bylo tolik, že jsem si nemohla vybrat. Nejradši bych vzala všechny. :-DMěj se krásně a někdy písni mail, ať vím jak se ti daří. :-)

  [3]: Magdi, nespadla jsi do spamu. Hurá :-D A máš pravdu. Moc jsem se těšila až bude mamka plést na moji holčičku. :-)

  [4]: I já. Ale já se spíš zaměřuji na háčkování a jednou bych v něm chtěla být fakt dobrá. :-)

  [5]: Děkujeme. :-)

 4. tetkapernikarka

  Heli,Elince to moc sluší :-) Babička je šikulka…a potom,po kom prý jsi tak šikovná ty ? ;-)  :-)  :-) I knoflíky jsou prima,babička si k nim určitě něco vhodného naplánuje :-)

 5. Milada

  Tvoji mamku úplně chápu. Když jsem se já dověděla, že budu mít první vnouče, okamžitě jsem si zakoupila 1kg bílé dětské vlny a už jsem žhavila jehlice – svetříky, vestičky, kalhoty, spací pytel, bačkorky (ty jsem háčkovala), čepičky. To všechno, než vnouček přišel na svět.
  Vaše sluníčko vypadá hodně spokojeně. :-)

 6. Alka-fejetony

  Nejsem pletací ( viz můj blog Ponožky od tety Milušky), ale právě proto šikovné ručky obdivuji… :-)

 7. Blanka

  Moje mamča neplete,ale babi ano a moc ráda.Tak jsem jí říkala,ať už začne plést alespoň ponožtičky pro moje mimčo,které bude tak za cca 5 let :D

 8. renuška

  No ten je! Takový by se mi líbil i na mě, ale asi bych v něm vypadala poněkud nepatřičně :-D :-D
  Ovšem Elče náramně sluší! Je to učiněná krasavice!!! :-* ♥

 9. Helena Lišková

  [7]: No já rozhodně tak šikovná jako mamka nejsem, ale pracuju na tom. :-D A na další svetýrek se už teď těším i za Elinku. :-)

  [8]: Ludi, mamka vždycky krásně pletla a tak jsem se moc těšila, jak bude tvořit na naše miminko. :-)

  [9]: Jo jo Jituško, je to fajn…Bude ho mít na celou zimu…aspoň myslím. :-)

  [10]: Miladko, tohle je našich už šesté vnoučátko, ale myslím, že na naší Elince se nejvíc vyřádí. Já o ty pletené věci totiž stojím asi nejvíc. :-)

  [11]: :-)

  [12]: Blani, ponožečky bych chtěla uháčkovat. Musím na to mrknout. :-)

  [13]: Renuško, na ty mimča se líp tvoří. Je to raz dva. I když vím, že tento svetýrek mamce zabral dost času. Střídání barev a kapucka…no ale je super. Ela je v něm jak kokino. :-D

 10. Jana

  Teda Helenko, svetřík je nádherný :-)
  Eli je jako sluníčko :-) svetříček jí sluší ;-)
  Mamka je šikovná babička :-)
  Knoflíčky jsou parádní, mamka pro ně určitě vykouzlí další suprový svetříček ;-)
  Heli, mějte se krásně :-)

 11. Blanka

  Heli,je to moc krásný svetříček a malé modelce to v něm moc sluší.Babička zvolila hezké holčičí barvičky.
  A ty knoflíčky,ty teda jsou!

 12. Janka

  Nádherný svetřík i ušanka. Tu už jsem obdivovala na FB. Také jsem ráda pletla na malé vnoučky, to je radost a také to rychle přibývá a brzo je hotovo. :-)
  Výstava kreativita Hobby?? Kde to bylo?? To by mě také moc zajímalo a vůbec nevím, že nějaká taková výstava existuje… :-)

 13. Helena Lišková

  [15]: Jani, já to mamce pořád říkám, že je šikovná a že doufám, že jednou budu stejně šikovná jako ona. Mám tu nejlepší mamku na světě a doufám, že to stejné si jednou řekne Ela. :-)

  [16]: Blani, děkuji moc. Už teď se těším na svetřík kam mamka našije nové knoflíčky. :-)

  [17]: Janko, já celkově dělám ráda malé věci. Jsou raz dva hotové. :-D Výstava byla v Brně v Židenicích v Dělnickém domě. Mrkni na http://www.kreativita-hobby.cz  Říkala mně kolegyně z práce, že další bude na jaře. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *