Návod na háčkovanou tašku

Uf uf, to byl náročný týden. Sotva se stíhám dostat na blog, sotva stíhám cokoliv nového tvořit.. Jenže minulý týden jsem slíbila návod na háčkovanou tašku a nemůžu vás tak dlouho napínat 🙂
Základem celé tašky jsou háčkované čtverečky. Na moji tašku bylo potřeba 24 čtverečků. Vzorů na čtverečky je spousta. Preferuji jednoduché věci, a to teď myslím vzhledově, proto jsem zvolila snad nejjednodušší vzor. Kde jsem přišla k návodu vám dnes už neřeknu, ale zkusila jsem ho podle jednoho čtverečku nakreslit. 🙂 Vzor se opakuje stále dokola, takže dělejte tolik řad, kolik se vám zlíbí.
Tak háčkujte, počkám :-)))))
Jakmile máme všechny čtverečky, můžeme začít sháčkovávat k sobě (sháčkovávám pomocí krátkých sloupků). Pro lepší přehlednost tu pro vás mám nákres.
Pozor, teď příjde to nejhorší (alespoň pro mě). A to podšívka do tašky.
Jakmile jsem všechny čtverečky sháčkovala, položila jsem je na látku (podšívku), obkreslila a vystřihla. Hlavně si nechte rezervu cca 2cm, aby se látka mohla zahnout a zašít. Jestli sešijete na stroji nebo v ruce, to je už na vás. Já podšívku přišívala ručně. Taky že jsem měla pořádně rozpíchané polštářky na prstech.
A teď na řadu přichází konečné sháčkování a dotvarování tašky. Opět mám připravenou jednu malůvku 🙂
Tašku přehněte napůl a strany sháčkujte. Pomoci vám může i označení A, B, C, D. Takže A přiháčkuji k A ..
A ještě uši. Můžete uháčkovat, můžete koupit v galanterii dřevěné, korálkové a nebo můžete improvizovat jako já a přiháčkovat místo uší silnější řetízek.
Milé tvořilky, jedná se o první návod, takže cokoliv nebude jasné, pište, ptejte se… a hlavně pak pošlete fotku vaší tašky 🙂 Ať se daří 🙂
Takhle je moje 🙂 hackovana-kabelka