Pletené ponožky

Raději háčkuji než pletu, ale u ponožek jsem to s háčkem po pár marných pokusech vzdala. Ponožky nejsou totiž tak pružné a dost těžko se oblékají.
Martinova babička nám všem vždy plete ponožky na Vánoce a dělá je na dvou jehlicích. Strávili jsme společně pár dnů mezi svátky a tak jsem s sebou do Trenčína nabalila jehlice a klubíčka.
Babička nezklamala a během učení dvoje pro Elu upletla. A já teď tvořím sama doma a jde to !!! :-)Jsem z toho nadšená. 🙂 Jen toho času se mně nedostává. Sešlo se mně tolik práce, že veškerý volný čas, kdy Elinka spí nebo si sama hraje trávím „ťukáním do počítače“.. 😀 A to mám ještě v plánu nějakou háčkovanou drobnost na Velikonoce. Kdoví jak to dopadne, možná si budeme muset vystačit tím, co jsem ušmodrchala loni. 😀
První hyacint a narcisky jsou už téměř odkvetlé, tak jsem si šla udělat v týdnu radost do květinářství a máme další dvě nová kvítečka. Tentokrát bude hyacint v bílé barvě. 🙂
Vám všem přeji krásný víkend.

16 komentářů u „Pletené ponožky

 1. Růža

  Helenko, moc hezké ponožky. Také jsem ty na dvou jehlicích pletla, ale vrátila jsem se k ponožkám pleteným na čtyřech jehlicích. Nejradši pletu pro vnoučátka, ta mají malé nožky. ;-)

 2. Květa

  Heli ahoj, ponožky jsou lepší pletené, protže jsou pružné a měkké. Taky jsem vloni pletla. Naučila mně to Miluška.A taky mám někde pletený návod pro malinkaté děti.
  Měj se moc pěkně a jestli pojedeš do Repech, tak se tam nejspíš uvidíme, pojede i naše Hela… :-D

 3. Magda

  Helenka,tie malé ponožky sú veľmi pekné. Ja tiež pletiem na dvoch ihliciach také dospelácke, na štyroch mi to veľmi nešlo. Kvietky máš krásne,ale najkrajšia je Elinka. :-)Maj sa krásne.

 4. Luďka

  Helenko to je prima chtěla by se to také naučit,mám takový dotaz a to je jestli malá Elinka někdy pláče,já jí vidím stale v dobré pohodě a usměvavou!Mějte se krásně rodinko. :D

 5. Janka

  Pletené věci jsou vždycky jemnější a zvlášť pro miminko příznivější. Já jsem také jen pletla svetýrky pro vnoučky a dodnes pletu. :-)
  Jo, a času budeš mít stále méně. :-D

 6. BEZD´A

  Ponožky jsou hezké pěkna barvička Elince budou slušet to bude mala parádnice také jsem si koupila hyacint ted mají všeho v květinkách Měj se hezky :-)  :-)

 7. Helena

  Heli, kdysi jsem je taky pletla, musela bych to hodně oprašovat :o) Moc se ti povedly a jen koukám, jak Ela roste…
  Mějte hezkou neděli, Helena

 8. Dagmar

  Ahoj Heli, ponožky jsou moc pěkné a koukám, že se líbí i Elince. ;-)Už se také těším na jaro a nakupuji tu jarní nádheru… Měj se fajn. :-)

 9. renuška

  Heli, i nám kdysi babička pletla ponožky, ale moc jsem je nenosila … Ani sama teď nevím, proč. V každém případě jsi šikula, že jsi se do nich pustila – opravdu ti jde práce všeho druhu. Tak ať máš na ni i na své koníčky stále dost času a hlavně, ať máš nejvíc času na Elinku – roste, princezna, jako z vody!

 10. Helena Lišková

  [1]: Růženko, všechno co je malé, se dělá tak nějak líp. Je to totiž raz dva hotové. :-)

  [2]: Děkuji moc za tak milou pochvalu.. :-)

  [3]: Květuško, díky i za mail. Myslím, že je pletu stejně jak je v návodu. :-) A do Repech jedeme /doufám, že nám to nic nepřekazí/ a moc se na vás všechny těším. :-)

  [4]: Magdi, mě to hlavně na těch čtyřech nebavilo. Měj se krásně. :-)

  [5]: No já se zatím za nějakého odborníka nepovažuji, ale doufám, že jednou povalím raz dva. :-)

  [6]: Jituško, přepošlu ti mail od Květušky. Posílala mně do mailu a je to stejný postup jak dělám já. :-)

  [7]: Ludi, pláče, ale třeba jen z únavy nebo když má hlad a mamka nikde :-D. Jinak je to takové naše sluníčko. Tak se měj krásně. :-)

  [8]: Janko, je mně jasné, že jak začne Ela běhat, tak si moc vyskakovat s časem nebudu. Možná pak skončím i s prací. Uvidíme.. :-)

  [9]: :-) děkuji

  [10]: Evi, děkuji…hyacinty mám moc ráda. Měj se krásně. :-)

  [11]: Helenko, roste jako z vody. Občas se dívám na fotky ještě z června a nemůžu uvěřit, že během tak krátké doby tolik vyrosta. :-)

  [12]: Dáši, Ela musí vždycky všechno zkontrolovat. :-D Měj se nádherně.

  [13]: Renuško, já ponožky od Martinové babičky nosím k televizi a kolikrát i na spaní. :-) Děkuji a měj se moc hezky. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *