Všehochuť

Nový rok jsme začali s Martinem zdravě, Martin obzvlášť. Vykročil doslova levou nohou, na které si udělal takový výron, že dostal berle a ještě dnes kulhá. Ale zpět k tomu zdravému začátku, už je to nějaká doba, co se snažíme nekupovat výrobky s palmovým olejem, i když vyhnout se tomu úplně asi nedá. K tomu jsme hned po svátcích koupili mixer na smoothie Nutribullet 600. Pokud někdo navštěvujete stránky brydova.cz, tak se právě tam můžete dočíst spoustu zajímavostí a receptů na smoothie. Zrovna jsme tu měli anglány, jak jim říkáme, a pravidelné smoothie snídaně je tak nadchly, že mně moje sestřička hned po příletu zpátky do Anglie posílala fotku, že ho už mají taky. 🙂
No a tento týden ho vyhlížejí i moji rodiče a asi dlouho pozadu nezůstanou ani ti Martinovi. 😀
Zatím objevujeme a zkoušíme různé kombinace a hlavně do sebe dostáváme spoustu vitaminů. Myslím, že ho dost využijeme i při chystání dobrůtek pro naši Elu.
Vyzkoušela jsem slaný závin z lístového těsta i brokolicové válečky (v našem případě bochánky) podle Blanky. S mamkou jsme si udělaly radost a z Tescomy si objednaly šlehač na výrobu domácího másla a potvrzujeme, že máslo je výborné. Já se navíc těším, až si vyzkouším nový silikonový vál a další drobné „blbůstky“ jako třeba vykrajovač na jádřince z jablíček.
Pro mého Martina k narozeninám jsem nachystala tiramisu a Ela se nově pyšní naušničkami. Jsou nastřelené, takže to bylo raz dva a téměř bez breku, ta naše šikulka byla moc statečná. 🙂
Včera našim přišla domácí pekárna a tak mamka hned pekla pletýnky, dneska slané rohlíky a zítra je na řadě chleba. 🙂
Na rohlících s domácím máslem jsem si u našich dnes pěkně pochutnala i já. Na žádost taťky jsou pořádně tmavé a slané. 🙂
Dnešní článek je takový mix, od všeho trochu, a tak bych ráda zavzpomínala na sloní holčičku z ostravské ZOO, která bohužel o víkendu umřela. Možná si vzpomenete, že jsem se o ní zmiňovala v květnu, kdy jsme ji ještě s Elou v bříšku byli navštívit. Bylo to mládě plné života, které ale vyrůstalo na umělém mléku a nemělo dobré vyhlídky do budoucna. Je mně tak líto, že se obavy chovatelů vyplnily a že už ji Elince neukážu. 🙁
A protože celý dnešní den bylo krásné jarní počasí, zakončím to kytičkami. Takový krásný růžový hyacint jsme doma ještě neměli, takže cibulku budu pečlivě uchovávat a doufat, že nezmění při dalším květu barvu. A narcisky už taky pomalu nabírají na květ.
Těším se na jaro a i když je stále ještě leden, já už ho začínám přivolávat. 🙂

14 komentářů u „Všehochuť

 1. Zdeňka

  Z té sloničky jsem byla také v šoku, ikdyž to od začátku odborníci říkali, vypadalo to tak nadějně!!!Takže jsi tady od nás?Já jsem z Frýdku.

 2. Jitka

  Tak jsi mě navnadila, že svoji zdravou stravu ještě vylepším. Musím se ale přiznat, že teď přes zimu jsem na zelenisko moc chutí neměla. Spíš tak na bůček. :-D Ae taky mně to dalo nějaké kilko váhy zpět, takže začínám nanovo.Můj největší problém je chleba. Jak ho začnu jíst, je malér. Musím jíst jen knäckebrot.

 3. Dagmar

  Ahoj Heli, tak nad tímto mixérem jsem také přemýšlela, ale zatím odolala. ;-) Šlehač vůbec neznám, ale ten vál jsem si pořídila a jsem s ním moc spokojená. Koukám, že vyrábíte samé mňamky. :-)Slonice mi je také líto…Elince naušničky moc sluší.:-)Na jaro se už také těším, no chvíli si ještě počkáme… Měj se fajn. :-)

 4. Lucka

  Na ten mixér si taky myslím, ale jelikož si nejsem jistá, jestli by za chvíli neskončil na dně skříně, tak ještě odolávám. :D Na silikonovém válu se vám bude dělat krásně, je to fakt super věcička. 🙂 A ty kytičky, jéje, krásné jaro už doma máte.

 5. renuška

  Heli, Nutribulet znám, doporučila jsem ho kamarádce i kolegovi pro rodiče k vánocům. Sama ho doma nemám, ale mixuji si občas na klasickém robotu a taky je to príma. Je dobře, že se tenhle stroj těší takové popularitě!
  Elinka je princezna, s náušničkami ještě větší a Martin je fešák, pan král, kterému přeji k narozeninám jen to nejlepší. Ať má z těch svých holek pořád velikánskou radost.
  Mějte se krásně, Helenko!

 6. Ema

  Nejprve chci popřát Martinovi vše nej nej k narozkám, hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky.:-)
  A pak se chci zeptat, jak děláš domácí máslo. Ze šlehačky? :-?
  Pořídila sis spoustu pomocníků, tak ať dobře, spolehlivě a dlouho slouží.:-)
  Přeji hezké dny.:-)

 7. Helena Lišková

  [1]: Zdeni, ne ne. Jsem od Brna, ale na jaře jsme si za sloničkou udělali výlet. Její osud jsem sledovala od začátku a tak jsem ji chtěla vidět…

  [2]: Děkuji. :-)

  [3]: Evi, co jsou rohlíčky? :-) Měj se krásně.

  [4]: Máslovač je super a máslo je fakt lahodné. :-)

  [5]: Jituško, u toho mixeru je super, že do sebe dostáváme dobroty, které mně normálně jen tak nenapadnou sníst. :-)

  [6]: Dáši, ten vál jsem jednou koupila mamce k narozkám. Sama jsem měla takový obyčejný z Ikea, ale nevydržel tolik co bych chtěla. Měj se krásně. :-)

  [7]: Lucko, u nás nehrozí, že by skončil někde odložený. Je to vážně super pomocník. :-)

  [8]: Renuško, doporučila jsi dobře. :-)Martinovi jsem přání jsem přání vyřídila a děkuje. :-) Měj se krásně.

  [9]: Emi, děkuji a přání jsem vyřídila. Martin děkuje. :-) Máslo je z 250ml šlehačky a lžíce zakysané smetany. Už se těším až do něj na jaře přidám pažitku. :-) Krásné dny i tobě. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *