Povlečení do postýlky

Konečně jsem se odhodlala střihnout do nové látky, kterou jsem objednala Elince na povlečení. Šila jsem přesně podle „ikeáckého“, co už doma máme. Kamarádka mně poradila, abych z každé strany měla jiný vzor a jsem za to velmi ráda. Přiznávám, že jsem se u šití dost natrápila, ale s výsledkem jsem moc spokojená. Nezlobil mě stroj, ale moje vlastní nepozornost.
Říká se „dvakrát měř, jednou řež“ (v mém případě stříhej). To jsem sice dodržela, látku jsem střihla správně, ale u šití jsem si nedala pozor a tak otvor na vložení přikrývky vznikl na opačné straně. Ani nechtějte vědět, jak jsem byla na sebe naštvaná. Samozřejmě jsem na to přišla až po došití celého povlečení.
No nic, vydýchala jsem to a večer k tomu sedla znovu. Všechno jsem vypárala a sešila znovu, tentokrát naštěstí správně.

Ještě zbylo kousek látky, ze kterého vznikl malý medvídek a v plánu mám i malé polštářky do postýlky.
Sladké sny a vyspinkej se do růžova, princezno naše. ♥

20 komentářů u „Povlečení do postýlky

 1. ohnice

  Helenko každý začátek něco stojí,ale všechno dobře dopadlo jsi moc šikovná, povlečení dobře je moc pěkné, a míša je úžasný.Pokračuj jen tak dále. Luďka. :-)  :-D  :D

 2. Ruža z Moravy

  Tak se ti  sešly dvě Ruženy (já bez kroužku)- také se mi líbí to povlečení i medvídek, ale daleko víc to vaše zlatíčko. Pěkně leze do postýlky. To mi připomnělo našeho nejmladšího, ten zase vylézal a klidně lupl na zem z dřevěné postýlky. Nestalo se mu sice nic, ale musela jsem ho pořád hlídat. :-)

 3. Květa

  Heli, takové "šití" se mi taky někdy stává. Když se hodně soustředím, tak to obyčejně dopadne tak jak u tebe. Ovšem to párání, to si teda vychutnám, je to k zlosti. Obyčejně mě to přestane bavit a přejde mě chuť na pokračování. Ale nakonec to dobře dopadlo a Elinka je v postýlce spokojená, v novém krásném povlečeníčku… :-D  :-)  :-)

 4. Šárka

  Ahoj Helí! :-)
  No vidíš to, ale poučila jsi se a už určitě nikdy takovouto chybičku neuděláš! ;-)
  Avšak, povlečení je to krásné a určitě z něj máš velikánskou radost! :-) No a medvídek, tak ten je rozkošný! Koukám, že i Elinka má velikánskou radost! Úplně boží fotka je tak, jak Elinka stojí na postýlce a nakukuje na své nové a nádherné povlečení! ♥♥
  Elinka se prostě má fantasticky! A na to se tak krásně kouká! ;-)
  Helí měj se parádně a ahoooooooooooooooooooooooooj! ♥♥♥

 5. Helena Lišková

  [1]: Růženko, vstávala opět s úsměvem, tak se jí určitě spalo krásně. :-)

  [2]: Ludi, začátky jsou těžký, ale nevzdám to :-D

  [3]: Ruženko (musím si dát pozor na to krátké u) :-), psychicky se připravuju na to, že by jednou mohla z té postýlky vypadnout, ale snad k tomu nedojde. :-D

  [4]: Květi, prvně jsem si říkala, že to tak nechám, ale nedalo mně to a jsem za to ráda. :-)Přece jen, když něco dělám, tak chci aby to bylo pořádně. :-)

  [5]: Zuzko, děkuji moc. :-)

  [6]: Šári, s tím nikdy bych si nebyla tak jistá :-D Ela je dost zvědavá, takže hned koukala, že má jinou postýlku :-D. Měj se krásně.

 6. Magda

  Helenka,obliečky do postieľky sú krásne. :-)Si šikulka. Keď sa mi niečo nedarí,tak odložím a keď ma prejde zlosť,tak to dokončím.Funguje to.Medvedík je super.S Elinkou je určite veselo. Maj sa krásne. :-)

 7. renuška

  Heli, opět krásná práce a především chválím skvělý výběr látky – nádherný milý motiv i barva. Elince se v povlečení od maminky musí spinkat jako v bavlnce :-)

  A palec nahoru za trpělivost ;-)

 8. Helena Lišková

  [8]: Evi, Ela na něj vyzkouzlila takový úsměv, že mě přesvědčila, že se povedl. :-D

  [9]: Zdeni, děkuji :-)

  [10]:[11]: Magdi, nechápu proč tě blog stále přesouvá do spamu :-( S Elinkou je víc než veselo, je to náš smíšek. :-) A děkuji za pochvalu. :-)

  [12]: Helenko, vypadá spokojeně a podle všeho se jí spinkalo moc dobře. :-)

  [13]: Renuško, já ty lišky prostě miluju.Elinka je taková moje malá lištička, i když má jiné jméno, stejně vždycky trošku lištičkou bude. :-D

 9. Jarmila*

  Helenko, jsi šikulka. :-) Ušila jsi Elince nádherné povlečení. Líbí se mi látka.
  Na Elinčině reakci je vidět, že i jí se moc líbí. Medvídek je krásný a zřejmě s ním Elinka bude ráda spinkat. :-)

 10. Blanka

  Heli,děláš v šití velké pokroky a už i do povlečení se pouštíš.Moc se povedlo.Taky se mi líbí,když je na každé straně jiný vzor :-)

 11. Helena Lišková

  [15]: :-D taky jsem měla chuť s tím švihnout :-D

  [16]: Jarmilko, v postýlce ho má pořád a občas vidím, že si s ním hraje, tak to nebyla zbytečná práce. :-)

  [17]: Blani, musím se tomu začít víc věnovat…pořád ale chytám háček apod…:-D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *