Sněhové vločky

Zase sníh….a to jsem původně myslela, že o zimě zase na delší dobu nenapíši ani písmenko a rovnou skočím na jarní přípravy. Jenže, když jsem ráno vykoukla ven a uviděla to bílé nadělení, vzpomněla jsem si, že jsem tuto zimu háčkovala vločky podle nové knihy a vůbec vám to neukázala.
V listopadu jsem objevila nádhernou knihu „Sněhové vločky“ od Caitlin Sainiové. V knize je 100 krásně zpracovaných háčkovaných vzorů a každá vločka má i svoje jméno.

Většinu energie jsem věnovala vánoční přípravě cukroví, dárků apod…ale i tak jsem si našla chvilku a vyzkoušela pár vloček, které jsem nakonec našila na maličký polštářek.
Na fotce to není moc vidět, ale použila jsem silnější bílou, šedou a modrou 100% bavlnku.
Ta větší sv.modrá v středě se jmenuje „sněhová přeháňka“ a jak jsem se v knize dověděla, je nerozeznatelná od odstatních sněhových vloček při prvním zimním sněhu.
Vlevo nahoře je zas „bílý buran“. To je název pro silný severovýchodní vítr ve střední Asii. 🙂 …a tak bych mohla pokračovat.
Spoustu zajímavých věcí se u háčkování dovídám. Trošku by mě zajímalo, jaké vločky za oknem zrovna padají, jenže jít do té zimy…brrrr
Zasněžený pozdrav vám všem 🙂