Suvenýr z hor…

Velikonoční svátky jsem s přítelem a jeho rodinou strávila ve Vysokých Tatrách. Na Štrbském plese. Počasí nám vyšlo, nálada výborná, máme spoustu krásných zážitků, fotek… Jen ten závěr. V neděli ráno jsem při jednom výšlapu uklouzla a tak nešikovně spadla, že jsem si na ruce zlomila prst. Není to nic hrozného, ale na rentgen jsem se po návratu raději stavit chtěla… Velikonoční pondělní večer jsem tedy strávila na pohotovosti v Brně. Teď si říkám, že je to naštěstí levá ruka a naštěstí už dnes tyto „drobnosti“ řeší jen jednoduchou dlahou. 🙂 Tak mám na čtyři týdny tuto „ozdobu“ 🙂

V úvodu píši o suvenýru. Kromě prstu jsme si do našeho bytečku dovezli i novou kámošku. Jmenuje se Máňa 🙂
Zpět k prstu. I tak je to pro mě určitá komplikace. Nemůžu správně držet pěsti hokejistům Komety :-D. Ale vážně..zrovna v tuto dobu rekonstruujeme obývák, v týdnu nám dělali vestavnou skříň v chodbě…stěhujeme, přesouváme, vyklízíme a jezdíme po obchodech a o stošest nakupujeme nábytek, sedačku…trošku mně ta ozdoba zavazí…Na ruční práce se zrovna taky moc nehodí, ale aspoň vám tu ukážu, co dobrého jsem dnes kuchtila. 🙂
Na blogu u Emilky jsem narazila na recept hrníčkového mazance. Všem vřele doporučuji. Je to snadné a velmi velmi chutné. 🙂 O tom, jak jsem zpracovávala těsto, raději nepřemýšlejte. 😀 Emilko, často si ukládám recepty, které ty nebo ostatní zvěřejňujete na blogu, ale ne moc často se dostanu k tomu, abych hned odzkoušela.
Taky jsem pátrala v ledničce a ze zbytků „splácala“ budapešťskou pomazánku. Polotučný tvaroh, 3 kostičky Kiri sýru, paprika, cibule, koření, troška mléka a výborná pomazánka je na světě. 🙂 Na fotce ji stráží náš nový keramický zajíček, kterého jsem objevila v Kika nábytku.
Na oběd jsem udělala Spaghetti alla carbonara. Tento recept jsem si okopírovala (jak jinak) od kolegyně z práce, která dostala nádhernou knihu plnou receptů s těstovinami.
Dřív než jsem stihla vyfotit, tak bylo snězeno :-), ale napíši vám recept.
Uvaříme špagety. Na pánvi orestujeme na olivovém oleji cibulku nakrájenou na kolečka, pak přihodíme na nudličky nakrájenou slaninu a opečeme ji. Jak bude hotovo, odložíme. Následně na pánvi na másle opečeme na plátky nakrájené žampiony a vše smícháme s cibulkou a slaninou. V misce jsem si potom rozmíchala 300ml smetany na šlehání s 3 vejci, parmazánem, dochutila jsem solí a pepřem. Všechny ingredience jsem smíchala do špaget a ihned podávala… Je to rychlovka 🙂
Krásný zbytek víkendu vám všem 🙂

21 komentářů u „Suvenýr z hor…

 1. Jana

  Heli ty jsi šikulka.Ne nemyslím ten zlomený prst,ale na ten mazanec se mi sbíhají sliny.Koukala jsem na recept a asi taky v dohledné době vyzkouším.Děkuju za tvá slova u mě a to víš,že se zase stavím,moc ráda :-)

 2. Luďka

  Helenko chci Ti polichotit si pěná holka na fotce z hor, a tá dlaha vypadá zajimavě máš aspoň něco jiného.A teď vážně děkuji Ti popis   našla jsem ho a už se těším jak se do toho pustím.Opatruj prstík a odpočívej.Pá. Luďka. ;-)

 3. Janka

  Ouvej, ještě, že to odnesl jen jeden prstík. Než se "vdáš", to se spraví, cha, cha… Ne, nejsem zlá a nemyslím to vážně. Je to nepříjemné, ale jsou horší věci na světě. :-)

 4. Květa

  Ahoj Heli, zlomenina je nepříjemná věc, i když je to jen jeden prstík, chybí určitě při práci. Ale vy si s Martinem poradíte.
  Mazance také zkusím a té pomazánky bych si zrovna teď dala.
  Heli, měj se fajn a okřívej!!!! :-)

 5. Jíťa

  Aspoň, že pravou máš v pořádku. Přeju brzké uzdravení.
  Ty špagety jsou lákavé, musím se někde poohlédnout po žampionech.

 6. Zdiška

  Tak to znám Heli, měla jsem na levé ruce přivřené prsty do dveří od auta, bylo to zlomené, ale bolelo to až hrůza. Taky jsem měla "dlažku" 4 týdny. Od té doby si dávám velký pozor kam ty prsty dávám. Přeji brzké uzdravení :-)

 7. Helena Lišková

  [9]: Květuško, děkuji. Poradíme…o víkendu jsem i s tím zlomeným prstem vymalovala obývací pokoj :-)

  [10]: :-) škoda, že nevyhráli.

  [11]: Jitko, žampiony mají v každém obchodě. Určitě tento recept doporučuji.

  [12]: I tobě Miluško, snad jsi už v pořádku :-)

  [13]: Děkuji Zdiško…au au au…přivřené v dveřích, to musela být hrůza ???

 8. Jitka

  Podobnou dlahu jsem měla na prostředníčku pravé ruky. Při převlékání postelí jsem nějak nešikovně strčila ruku mezi matrace a přetrhla jsem si šlachu. Poslední článek prstu byl neovladatelný. Na plastické chirurgii Berkova v Brně mně to zafixovali a za pár dní to bylo ok. :-D
  Do Tater jsme jezdili rádi a docela často. Když ještě fungovalo ROH, měli jsme tam ve Smokovci podnikový rekreační dům Budovatel. Teď už ani nevím, komu to tam patří. Firma se po revoluci všeho zbavila. :-(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *