Vlaštovky

Hnízdo po čermáčcích si letos u našich vyhlédl páreček vlaštovek. Říká se, že vlaštovky přináší do domu štěstí. A navíc u nás patří k ohroženým ptákům. Takže moji rodiče měli z nových nájemníků radost. Za pár týdnů je ta radost trochu přešla. To když pucovali bobky po zdech, zemi a autě. 🙂
V hnízdě najednou vykoukly tři hlavičky, které mají nonstop otevřené zobáčky a tak se „staré“ vlaštovky můžou přetrhnout. Najednou jim bylo ale hnízdo malé a tak jedna vlaštovička skončila na zemi. I tam ji ale poctivě krmili a naštěstí tam byla před naší Kočenou v bezpečí.
Pro jistotu jsem si na webu „zvíře v nouzi“ našla číslo na záchrannou stanici v Brně (mimochodem se specializují na ptáky) a nechala si poradit, co s malou vlaštovičkou dál.
A tak podle zkušené rady moji rodiče vyrobili „podobné hnízdo“, které umístili co nejblíže k tomu původnímu. Malou vlaštovičku přemístili do nového domova a pak už jen sledovali, zda ji začnou rodiče krmit. A úspěch. Vše se daří.
Snad bude mít tento příběh dobrý konec. Včera se už všechny pokoušely létat a vzájemně se navštěvují ve svých hnízdech. 🙂
Jejich první pokusy nafocené nemám. Jen krmení. A fotky nejsou moc kvalitní. Abych je nerušila, fotila jsem přes sklo.
Hodně štěstí, vlaštovičky. 🙂