Výletování po Čechách 2.část

Třetí den jsme zajeli za hranice, do Německa. Na pevnost Königstein jsme se vydali do Saského Švýcarska, přibližně patnáct kilometrů od hranic. Horská pevnost Königstein leží nad stejně nazvanou obcí na levém břehu řeky Labe. Historický objekt byl veřejnosti zpřístupněn v roce 1955. Celý objekt pevnosti je velmi rozsáhlý (rozkládá se na ploše 9,5 ha).
Z celé pevnosti byl úžasný výhled na okolí.
Z internetu jsem si půjčila letecký snímek, ať máte představu. 🙂 Ostatní fotky jsou již moje.

Bylo opravdu co fotit.
Dali jsme si zmrzku a mohli se posunout dál, do Drážďan. Přišlo mně zajímavé, že 63% plochy města tvoří zeleň. Díky své přírodní poloze a svému baroknímu půvabu s mediteránním nádechem je město nazýváno polabskou Florencií.
Už jsem říkala, že náš program byl dost nabitý. Na prohlídku města jsme měli tedy jen 3 hodiny, které velmi rychle uběhly. Stihli jsme snad všechno a už jsme jeli zpět, do Jetřichovic vylézt na Mariinu skálu.
Mariina skála je vysoká 428 metrů a je to pískovcový skalnatý kopec. V roce 1856 nechal na vrcholku postavit Ferdinand Bonaventrua, 7. kníže Kinský chatku, která sloužila jako pozorovatelna protipožárním hlídkám. Současné jméno získal kopec v 19. století, když byl pojmenován po Marii Anně Kinské, manželce majitele panství.
Další, výlety nabitý, den je za námi.
Ve středu ráno jsme sbalili věci a pomalu směřovali domů. Ještě před zastávkou v ZOO Dvůr Králové jsme omrkli vodní nádrž Les Království, která je od roku 2010 národní kulturní památkou.
Přehradní nádrž na řece Labi vystavená v roce 1920 leží u samoty Tešnov, 4 km proti proudu od města Dvůr Králové nad Labem. Je neobvyklá svým vysoce estetickým stavebním provedením, proto tak láká turisty.
A hurá do ZOO Dvůr Králové, druhé největší ZOO v Česku. Je zaměřena na africká zvířata. Tuto specializaci prosadil v 60. letech 20. století tehdejší ředitel Josef Vágner, který následně zorganizoval několik výprav safari do Afriky a odchytil množství zvířat, zejména kopytníků (žiraf, zeber, antilop, nosorožců apod.) a díky tomu význam Zoo již v 70. letech přesáhl hranice tehdejšího Československa.
Nemohli jsme si odpustit ani projížďku Safari.
Nádherná ZOO, úžasný výlet. Domů jsme přijeli večer, vyzvedli Bublinku, vybalili věci a ještě přidali osm nových magnetek na ledničku. 🙂
Příjemný víkend vám všem.