Výšivka – Stočené kočky

Dobré dopoledne,
hlásím se po delší době, kdy jsem zanedbávala svůj i vaše blogy. Nakupilo se spousta jiné práce, radosti i nějakých těch starostí a na blog nevycházel čas.
Dodatečně bych všem, kteří mně psali k narozeninám, chtěla ještě moc poděkovat. Každé přáníčko mě velmi potěšilo a budu doufat, že se vše vyplní. 🙂
Ale teď už k tomu, co vám chci dnes ukázat. Před malou chvilkou jsem udělala poslední křížek a výšivka s názvem „stočené kočky“ je na světě.

Možná si někdo pamatujete na výšivku „stočené koťátko“. Neuvěřitelné, že to jsou už víc jak dva roky, co jsem dovyšívala. Po tak dlouhé době bude mít kočka kámošky. 🙂
Jen pro připomenutí.
K vyšití stočených koček jsem potřebovala 20 odstínů bavlnek. Tradičně vyšívám z příze DMC. Je sice dražší, ale barvy se mně zdají pěknější.
Vyperu, naškrobím, vyžehlím a obě výšivky poputují na zarámování.
Vaše Helena 🙂

15 komentářů u „Výšivka – Stočené kočky

 1. Šavrda

  Ahoj Helí!
  Tak prvně dodatečně všechno nejlepší!!! :-) Hodně štěstí, zdraví, lásky, pohody a pořád tak šikovné ruce!! :-)
  Už jsem se k tobě dívala, kdypak to máš narozeniny a musím si to zapsat, abych příští rok mohla gratulovat v přesný den. :-) No já měla narozeniny včera! :D To se nám to sešlo, že jo? ;-)

  Helí ty kočky jsou překrásné! Jsou naprosto náááádhernééééé!!! Šíleně se mi líbí motiv, ale také ty barvičky, které jsi na ně použila, jak jsou syté – no prostě nádhera! :-)
  Měj se moc hezky. :-)

 2. Dáša

  Heli, Ty jsi velice šikovná :-).
  Kočičky jsou roztomilé. :-)
  Precizně provedená práce! :-)
  Jak dlouho Ti to trvalo – nemám vůbec žádnou představu ??? Bože, to je stehů O_O.

 3. Ruža z Moravy

  Vyšívat sice umím, ale nemám trpělivost takovou výšivku dělat. Je to piplačka , ale má to výhodu: zůstane to jako památka pro další generace. Měli jsme doma velký obraz vyšívaný – krajinu-, byl zasklenný, zarámovaný a prý po prababičce tety, takže měl přes 100 let. Škoda, nevím, kde skončil, ale byl pořád krásný. Motiv kočiček je kouzelný. :-)

 4. Katka

  Teda to je křížků. Když se vyšívá i komplet pozadí….jednou jsem tak dělala betlém….Toto je docela netradiční – moderní obrázek. Máš to hezké.

 5. Luďka

  To je nádherné Helenko udělala si úžasnou věc tolik stehů a tak krásně vyšité, to já by neudělala ani kdyby mi někdo ruce pozlatil. Máš  můj obdiv. Luďka. :-D

 6. Helena Lišková

  [1]: Děkuji Jarmilko…:-)

  [2]: ahoj Šári, dodatečně děkuji za přání. :-) a tuším, že tobě jsem to dodatečné přání už psala na blog…to je super, že jsme tak kousek od sebe :-)

  [3]: Dáši, měla jsem rozvyšíváno skoro rok..ale čistého času vůbec netuším. Bylo období, kdy jsem na to třeba 3 měsíce nešáhla.

  [4]:[5]:[6]: moc děkuji za pochvalu :-)

  [7]: 100let ??? to je vzácnost…škoda, že jste ho ztratili :-(

  [8]: i já bych zas po dlouhé době měla mrknout do krabice s korálky a něco pěkného vytvořit :-)

  [9]: děkuji Katko…předloha je z časopisu Malování jehlou :-)

  [10]: ale Ludi, vím jak jsi šikovná. Zvládla bys to hravě. .-)

  [11]:[12]: moc děkuji :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *