Z kurzu šití

Včerejšek patřil šití, absolvovala jsem 5ti hodinový kurz a jsem nadšená. 🙂 Zaplatila jsem si individuální výuku a kromě toho, že jsem doteď i špatně navlékala niť, naučila jsem se např. knoflíkovou dírku, přišít knofllík na stroji, látat, přišívat aplikace, jaké nitě a látky používat a také jak se mám starat o svůj šicí stroj. Po této základní části jsme se s lektorkou pustily do šití trička. Ukázala mně, jak vytáhnout střih z Burdy (to jsem se blýskla, tohle mně už totiž naučila teta), nastříhaly jsme a šlo se šít. Největší strach jsem měla z pruženky kolem krku.
A dnes v něm Ela vyrazila na hřiště. 🙂
Před koncem kurzu jsme vytáhly z Burdy ještě střih na tepláčky, ale do těch se pustím sama.
Spousta nových věcí, informací , soustředění a večer jsem padla do postele vyřízená. 😀 Ale mělo to efekt, před chvilkou jsem vytáhla stroj a úplně v pohodě bez nervů (jestli něco nepokazím) jsem Elince spravila roztržené tepláčky. 🙂

17 komentářů u „Z kurzu šití

 1. Šárka

  Ahoj Helí! :-)
  Já to věděla! Ty jsi holka šikovná! Tričko jsi Elince ušila nádherné – strašně moc se mi líbí ta látka! :-)
  Tak a teď bude mít Elinka plné skříně krásného oblečení od maminky. ;-)

  Helí, jsi moc šikovná! :-)
  Měj se krásně a ahooooooooooooooooj! ♥♥

 2. duchodkaevka

  Jseš fakt moc šikovná. Tričko rozhodně nevypadá na dílko účastnice kurzu šití, kdybych nevěděla, řekla bych, že je koupené :-) Elinka bude mít garderobu jako modelka

 3. Ema

  Tak to je skvělé! Takový kurz bych také chtěla absolvovat. Doma mi nikdo neporadí ani se základy, ale do šití mě nutí. Nejde mi to, takže mě to ani nebaví!:-(:-(
  Jsi šikulka a Elince tričko moooc sluší.:-)
  Přeji ti prima letní víkend.:-)

 4. helena-b

  Heli, jsi moc šikovná. Tričko i kalhotky jsou super. Ono se dneska jinak šije. Já jsem samouk, kdysi bylo šití nutností. Spíchla jsem si i kabát. Na Burdu se stály fronty. Nejdříve na ruskou Burdu. :-D Dlouho jsem nic nešila, teď se k šití malinko vracím. Mám moc šikovné snachy, všechny šijí a tak mne trošku seznamují s různými materiály, které za našeho mládí nebyly. Tak ať se ti daří! ;-)

 5. Blanka

  Teda Heli,to byl velice dobrý nápad s tím kursem.
  Člověk se vážně naučí spoustu nového.Tričko se ti moc povedlo a vzhledem k tomu,že máš doma malinkatou princeznu,tak ty pokroky v šití určitě hodně využiješ.Já shodou okolností taky uvažuju nad jedním kursem…je to teda z úplně jiného rance,ale přemýšlím nad tím hodně.Uvidíme,jak to dopadne.Heli,moc zdravím a pěknou neděli přeju!

 6. renuška

  Heli, obdivovala jsem už na fb a budu i tady – jsi moc šikovná, statečná a já nepochybuji o tom, že kromě háčkování budeš perfektně zvládat i šití. Smekám!

 7. Helena Lišková

  [1]: Ludi, jen z dálky :-D má svoje nedokonalosti, ale mám z něj velkou radost. :-)

  [2]: Šári, to jen tak ještě nebude. Než se dostanu k šití…a pak mně všechno moc dlouho trvá…ale snad časem. :-)

  [3]: Evi, moc se snažím naučit šít, tak snad časem. :-)

  [4]: Emi, moc děkuji. Spousta lidí říká, že bych to zvládla třeba jen podle videa na youtube, ale já mám radši, když mně někdo zaučí osobně. :-)

  [5]: Jarmilko, děkuji a kouknu. :-)

  [6]: Růženko, kéééžby :-)

  [7]: Jituško, no já nevím. Z trička mám radost, ale musím ho co nejdříve zkusit znovu sama doma. Jestli to ještě budu umět. :-)

  [8]:[9]:[10]: Moc děkuji za pochvalu. :-)

  [11]: Renatko, snažím se a doufám, že to snažení jednou k něčemu bude. :-D

  [12]: Helenko, já vím…dnes to nutné není, ale je to radost z tvoření, která mě láká. :-D

  [13]: Blani, určitě se nebudu bránit dalšímu kurzu, kde se naučím zas něco dalšího. :-) Jsem zvědavá, jaký kurz bys chtěla absolvovat ty…snad nám pak povíš. :-) Měj se krásně.

  [14]: Renuško, děkuji za povzbuzující slova. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *